ایز

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطای مدرک انستیتو انفورماتیک فنی کار

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

این روزها استفاده از تلویزون‌ های عریض جای خود را باز کرده و خبری از تلویزیون‌های قدیمی نیست . امکانات تلویزیون‌ های جدید بالا بوده و انواع مختلفی از خروجی‌ ها و ورودی‌ ها را در خود جای داده است. یکی از مهم‌ ترین این پورت‌ ها ، پورت HDMI است. HDMI استاندارد اتصال وسایل صوتی و تصویری و کامپیوتری به یک دیگر است که توانایی انتقال صدا و تصویر را به‌صورت همزمان دارد . از طریق HDMI می توان تصاویر ویدئویی HD به همراه صدای چند کاناله را با ویژگی‌های کنترلی بسیار پیشرفته منتقل کرد . بیش از 800 تولید کننده، محصولات خود را با پورت HDMI عرضه می‌کنند . تمام HDTVها و پخش‌کننده‌های Blu-ray، بسیاری از کارت‌های گرافیک کامپیوتر و کنسول‌های بازی و دوربین‌های دیجیتال عکس‌برداری و فیلم‌برداری مجهز به پورت HDMI هستند.
نسخه‌های مختلف HDMI
HDMI نسخه 1 توانایی پخش تصاویر 1080 روی فرکانس 60 هرتز را دارد HDMI 1.3 وضوح تصویر بالاتری (WQXGA 2560 × 1600) را پشتیبانی می‌کند. HDMI از 8 کانال غیر فشرده صوتی پشتیبانی می‌کند. در نسخه 1.3 از سیگنال‌های صوتی فشرده همچون Dolby Digital و DTS نیز پشتیبانی می‌کند . همچنین در نسخه 1.3سیگنال‌های صوتی فشرده شده پیشرفته Dolby TrueHD و DTS-HD Master Audio نیز قابل انتقال است .
نوع کانکتور HDMI
چهار نوع کانکتور مختلف HDMI وجود دارد . نوع A و B که در HDMI نسخه 1.0 استفاده می‌شود ، نوع C که در HDMI 1.3 و نوع D نیز در HDMI 1.4 به‌کار می رود. کانکتور نوع A از 19 پین برای انتقال سیگنال استفاده می‌کند و پهنای باند آن حالت‌های SDTV ،EDTV و HDTV را پشتیبانی می‌کند . ابعاد سر نری این کانکتور 13.9 در 4.45 میلی‌متر و ابعاد سر ماده آن نیز 14 در 4.45 میلی‌متر است . این کانکتور با پورت DVI-D سازگار است و می‌توان سیگنال این دو پورت را به یکدیگر تبدیل کرد .
نوع B این کانکتور ابعاد 21.2 در 4.45 میلی‌متر دارد و دارای 29 پین است که باعث می‌شود پهنای باند آن دو برابر نوع A باشد و در نتیجه وضوح تصویر WQUXGA 3840×2400 را منتقل می‌کند . این نوع کانکتور هنوز در هیچ محصولی استفاده نشده است . نوع C این کانکتور کوچک که برای HDMI 1.3 تعریف شده و در ابزارهای قابل حمل استفاده می‌شود . کانکتور نوع C از A کوچک‌تر است (10.42 در 2.42 میلی‌متر) ولی همانند نوع A دارای 19 پین است. کانکتور نوع C قابل تبدیل به نوع A است. نوع D این کانکتور کوچک روی HDMI 1.4 تعریف شده است . این کانکتور نیز همانند نوع A و C نوزده پین دارد ولی ابعاد آن 2.8 در 6.4 میلی‌متر است .
استاندارد HDMI 1.4
به تازگی نسخه HDMI 1.4 تولید شده است که پهنای باند بالاتری داشته و همچنین مجهز به کانال HDMI Ethernet نیز شده که توانایی انتقال 100Mb/s را برای انتقال اطلاعات در شبکه دارد . HDMI 1.4 توانایی انتقال تصاویر سه بعدی با وضوح تصویر 1080p را دارد (HDMI 1.3 تصاویر سه بعدی را با وضوح 1080i منتقل می کند.)

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .