چرا فركانس هاي 60 هرتز بهتر از 50 هرتز است ؟

در اوايل پيدايش صنعت توليد برق، ژنراتورها به علت محدوديتهاي مكانيكي ونبودن انرژي لازم قادر به توليد انرژي الكتريكي با فركانس بيش از 25 هرتز نبودند. فركانس 25هرتز در آمريكا مورد استفاده قرار مي گرفت ، به عنوان مثال در شهر نيويورك كمپاني New haven Haretford براي راه اندازي لوكوموتيو برقي از اين فركانس استفاده مي كرد وهمچنين در شهر بوستون از فركانس 25هرتز براي انتقال انرژي الكتريكي مورد نياز خود استفاده مي شد.
البته اينگونه نبود كه 25هرتز به عنوان يك فركانس واحد و استاندارد تلقي شود، طوريكه در اروپا فركانسهاي 3/2+16 يا 5/12 هرتز نيز استفاده مي شد. استفاده از فركانسهاي پايين مشكلاتي در سيستم برق آن زمان ايجاد کرد كه يكي از آنها پديده چشمك زني در لامپهاي روشنايي بود خاموش و روشن شدن متناوب لامپهاي روشنايي در فركانسهاي پايين كاملا محسوس بود و به علت بالا بودن راكتانس خط ، افت ولتاژ نيز شديدتر است بنابراين لازم است در اين خطوط نسبت به سيستمهاي با فركانس پايين تر از هاديهاي با سطح مقطع بالاتر استفاده شود كه علاوه بر اين استفاده از فركانسهاي بالا بر خطوط تلفن نيز تاثير نامطلوب دارد وباعث ايجاد نويز مي گردد.
سازندگان ژنراتورها در اروپا با بررسي همه جوانب فركانسي را با عنوان واحد انتخاب كردند و آن را در تمام اروپا به عنوان بك استاندارد گسترش دادند . اين فركانس 50 هرتز مي باشد. براي اولين بار در اروپا يک شركت آلماني از انرژي الكتريكي با فركانس 50هرتز استفاده كرد.
نكته قابل توجه اين است كه در ساخت ترانسفورماتورهاي قدرت با بالا رفتن فركانس به مواد اوليه كمتري نياز است و ترانسفورماتور كوچكتر ، سبكتر وارزانتر مي شود.
براي لامپهايي كه بر اساس تخليه كار مي كتد 40 هرتز مي باشد.به همين دليل مهندسان بر آن شدند تا فركانسهاي بالاتري توليد كتد.
در حدود سال 1900 ميلادي تكنولوژي ي ساخت توربينهاي با سرعت بالا به دست آمد وتوليد فركانسهاي بالاتر ميسر كشت و فركانس جديد، توسط سازندگان ژنراتورها انتخاب ومعرفي شد. از آنجا كه بيشتر خطوط انتقال در اروپا به يكديگرمتصل بودند ضرورت انتخاب يك فركانس واحد آشكار گرديد . فركانسهاي بالا نيز مشكلاتي به وجود مي آورند، به عنوان مثال تلفات در خطوط انتقال با بالا رفتن فركانس هر دو استاندارد 50و60 هرتز با سيستم انتقال، ژنراتورها و اکثر مصرف كنندكان الكتريكي سازگار هستند. در اين فركانسها پديده چشمك زني در لامپهاي روشنايي محسوس نخواهد بود و از تاثير خطوط انتقال بر شبكه هاي مخابراتي مي توان صرف نظر نمود. البته ترانسفورماتورهاي قدرت با فركانس 60هرتز نسبت به ترانسفورماتورهاي 50 هرتز احتياج به مواد اوليه كمتري دارند و از نظر اقتصادي به صرفه تر مي باشند. به همين دليل شايد بتوان گفت فركانس 60 بهتر از 50 هرتز است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر