چرا سیگنال ها به ما نمی رسند؟ در آموزش تعمیرات موبایل ۱

استفاده از سیستم سلولی

نحوه آنتن دهی تلفن همراه در آموزش تعمیرات موبایل بر اساس یک سیستم ((سلولی)) است ، یعنی مناطق تحت پوشش آن به سلول های تقریبا ۶گوش تقسیم بندی می شود. اندازه هر سلول ، ۱۰ مایل مربع (۲۶ کیلومتر) است. به طور عادی می توان سلول ها را به عنوان واحد هایی ۶ ضلعی روی یک توری بزرگ در نظر گرفت. به این ترتیب ، کل فضای مورد نظر تحت پوشش سلول های مختلف قرار می گیرد. سلول ها روی یک دکل آنتن به نام BTS نصب می شوند و مشترکین در دامنه هر سلول ، برای برقراری ارتباط از دکل موجود استفاده می کنند. برحسب ظرفیت هر سلول ، تعداد مشترکان تغییر می کند.

تلفن همراه : ارتباط ویدیویی کم توان

تلفن همراه یک سیستم کم توان رادیویی است. علتش این است که تبادل سیگنال در محدوده هر سلول ، تنها بین ایستگاه و گوشی انجام می پذیرد و سیگنال ها از دامنه سلول فراتر نمی روند. بنابراین هر گوشی فقط با یک دکل آنتن ، ارتباط برقرار می کند و از این جهت ، کانال های بی تی اس دیگر برای یک نفر اشغال نمی شوند. در عین حال با ارتباط رادیویی کم توان ، مصرف باتری گوشی نیز کم خواهد بود. به طور معمول هر سلول قادر است تا ۵۶ کانال رادیویی را پشتیبانی کند ، به عبارت دیگر هر سلول هم زمان مکالمات ۵۶ نفر با تلفن همراه را در محدوده تحت پوشش خود اداره می کند. امروزه این ظرفیت در روش های ارتباطی دیجیتالی افزایش یافته است (برای مثال ، سیستم دیجیتالی TDMA تا سه برابر ظرفیت آنالوگ – یعنی تقریبا ۱۶۸ کانال – را پوشش می دهد)

دکل های پرتابل

بعضی نقاط کشور ، در بیشتر اوقات سال به سیگنال تلفن بسیار کمتری نیاز ندارند ، زیرا به ندرت کسی از آنجا می گذرد ، اما در خلال یک جشنواره ، تورنمنتی از مسابقات ورزشی و … آن نقاط برای این بازه زمانی به آنجا حاضر می شوند. بنابراین برای این بازه زمانی ، به پهنای باندی بسیار بیشتر از حد معمول در این نقاط احتیاج است. برای چنین مواقعی ، از دکل های سیار در آموزش تعمیرات موبایل برای پوشش دهی مخابراتی استفاده می شود که روی ون هایی قرار می گیرند. برای مثال ، شربکت وودافون (دومین اپراتور بزرگ تلفن همراه در بریتانیا) ، سال گذشته در جشنواره ((گلاستون بری)) ، برای تضمین کیفیت سرویس مخابراتی اش از این چنین ون هایی استفاده کرد.

دکل های پنهان

دکل های مخابرات در جامعه در آموزش تعمیرات موبایل محبوبیتی ندارند. ظاهر و منظره این دکل ها نگرانی می آفریند. شرکت های مخابراتی نیز به این موضوع پی برده اند. به همین دلیل برخی اپراتورهای تلفن همراه ، برای تسهیل گسترش پوشش مخابراتی و در عین حال کاهش حساسیت های اجتماعی ، دست به اقدام هوشمندانه ای زده اند. اکنون می توان آنتن های سیگنال دهی را پنهان شده در هر جایی یافت. برخی شرکت های مخابراتی این آنتن ها را کنار میله پرچم ، مستتر در درختان یا در دودکش برخی منازل قرار می دهند همچنین برخی اپراتورهای تلفن همراه با مالکان ساختمان های بلند قرار داد می بندند تا دکل را بالای ساختمان شان مستقر کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر