اخیراً شرکت Box سرویس جدیدی را به نام Box Edit معرفی کرد که کاربران Box با استفاده از آن می‌توانند فایل‌ های خود را که در این سرویس ذخیره شده ، مستقیم ویرایش کنند.
با گسترش روز افزون دستگاه‌ های موبایل و همچنین رایانه‌ ها در شکل‌ های مختلف ، کاربرد آن‌ها نیز بیشتر شده اما پیشرفت فناوری‌ های مختلف ذخیره‌ سازی در قالب هارد دیسک‌ ها و یا حافظه‌ های فلش نتوانسته‌ اند پا به پای رشد کاربردهای به وجود آمده پیش روند و در مقابل حجم داده‌ های تولید شده توسط کاربران کوچک مانده‌اند . مدتی است فناوری‌های ذخیره‌ سازی ابری برای کمک به فرآیند ذخیره‌ سازی داده‌ها پا به عرصه اینترنت گذاشته‌ اند . سرویس Box نیز در کنار سرویـس‌ هـای دیـگـر هـمـچـون DropBox SkyDrive مایکروسافت و یا Google Drive خدمتی برای ذخیره داده‌ ها و دسترسی به آن‌ها به صورت آنلاین است.
سرویس جدید این شرکت که Box Edit نام گرفته یک سرویس ضروری برای دارندگان حساب کاربری نزد Box است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فایل‌های مورد نظر خود را مستقیم در رایانه یا دستگاه خود ویرایش کرده و تغییرات به وجود آمده را در Box ذخیره کنند . ویرایش این فایل‌ها برای قالب‌های متعددی امکان‌پذیر شده است. برای مثال کاربران می‌توانند فایل‌های مجموعه Office ، فتوشاپ و یا حتی AutoCAD را در این سرویس ویرایش کنند ؛ بدون آن که نیازی به دانلود و بارگذاری فایل و سپس ویرایش آفلاین و در نهایت جایگزین کردن مجدد فایل در اینترنت باشد. این امکان به کاربر این اجازه را می‌دهد تا بتواند به طور مستقیم و تنها با یک کلیک، فایل خود را مستقیم در Box باز کرده و سپس تغییرات خود را روی فایل اعمال کند. " جی پاتل " مدیر فروش و بازاریابی Box در رابطه با Box Edit می‌گوید : " اگر شما بتوانید فایلی را در رایانه و یا دستگاه خود ویرایش کنید، می توانید آن را در Box نیز ویرایش کنید " .
از آن جایی که Box برای شرکت‌ها نیز خدمات خود را قرار داده ، ممکن است فایلی در قالب یک تیم در حال تکمیل و توسعه باشد . از این رو و به این خاطر که در هنگام ویرایش فایلی چند نفر از اعضای تیم همزمان در حال ویرایش آن فایل قرار نگیرند ، امکانی برای کاربران به وجود آمده که بتوانند فایل مورد نظر خود را قفل کنند تا شخص دیگری نتواند در آن زمان به فایل دسترسی داشته باشد .
Box روی سیستم‌عامل‌های ویندوز و MAC قابل نصب است اما اگر کاربران در حال رفت‌ وآمد و مسافرت بوده و با گوشی یا تبلت خود قصد ویرایش فایلی را داشته باشند، با نصب Box Edit در دستگاه‌ های مبتنی بر آندروید و iOS خود از این امکان برخوردار می‌شوند.
در حال حاضر Box با شرکت‌های مختلف برای پشتیبانی از 150 نرم‌افزار مختلف همکاری می‌کند تا بتواند دست کاربران خود را برای ویرایش آسان فایل‌ های مختلف در هر جا باز بگذارد.