نصب پاور روی مینی کیس‌ ها

امروزه منبع تغذیه همه رایانه‌ها مجهز به فن‌های قدرتمندی است که در هر شرایط کاری ، آنها را خنک نگه می‌دارند . اما با متداول شدن کیس‌های کوچک با فضای داخلی محدود ، گاهی اوقات حرارت داخل قاب رایانه آنقدر بالا می‌رود که به سوختن یا کوتاه شدن عمر منبع تغذیه و دیگر قطعات داخلی دسکتاپ منجر می‌شود . البته اغلب می‌توان فن‌های خنک‌ کننده را با انواع بزرگ‌تر جایگزین کرد .
اما همیشه در این‌گونه کیس‌های جمع و جور به دلیل محدود‌بودن فضا ، امکان تعویض و جایگزینی فن‌های خنک‌ کننده با انواع بزرگ‌تر وجود ندارد . بنابراین در این شرایط باید راهی پیدا کنید تا فضای داخل رایانه را بیشتر کرد تا جریان بهتر هوا بتواند داخل آن را خنک‌ نگه دارد . کاری که در اینجا باید بکنیم این است که حرارت داخلی قاب کامپیوتر را پایین بیاوریم تا عمر منبع تغذیه رایانه طولانی‌تر شود.
راه اول این است که با افزایش قدرت فن‌های خنک‌کننده (که به تعداد دور چرخش آنها بستگی دارد) هوا را در داخل قاب کامپیوتر با سرعت و شدت بیشتری به جریان بیندازیم . راه دیگر این است که فضای خالی داخل کیس را افزایش دهیم تا هوا ساده‌تر از کنار همه قطعات الکترونیکی که منبع تولید گرما هستند ، گذر کند.
نصب منبع تغذیه برای مینی کیس‌ها
برای نصب یک منبع تغذیه روی کیس یک رایانه قدیمی یا جدید شما به یک‌سری ابزار معمولی مثل پیچ‌گوشتی و سیم‌چین نیاز دارید. بهترین راه افزایش فضای داخلی کیس این است که از منبع تغذیه‌ خارجی استفاده کنید که از پشت کیس بیرون می‌زنند و با افزایش سطح سرمایشی سیستم به خنک‌شدن کیس رایانه کمک زیادی می‌کنند . این نوع منابع تغذیه یک پایه چارچوبی پیچ شونده برای انطباق با کیس‌های رایانه قدیمی دارند .
این چارچوب پیچ شونده کمک می‌کند تا منبع تغذیه حدود شش سانتی متر از کیس رایانه بیرون بزند. ‌ این وسیله می‌تواند به عنوان یک راه‌حل برای خنک نگهداشتن رایانه‌هایی با کیس و منبع تغذیه قدیمی استفاده شود ؛ چرا که هوای خارج کیس رایانه خنک‌تر از داخل آن است و بنابراین منبع تغذیه در خارج کیس خنک‌تر می‌ماند .
در ضمن با این پایه خارجی می‌توان منبع تغذیه‌های بزرگ را روی کیس‌های رایانه کوچک‌تر نصب کرد. با نصب منبع تغذیه در خارج از کیس رایانه ، شما می‌توانید از فضایی برابر با کیس‌های معمولی برخوردار باشید .
اگر شما دسترسی به چارچوب منبع بیرون از قاب کامپیوتر ندارید می‌توانید خودتان دست به کار شوید و کیس خالی یک منبع تغذیه نسبتا بزرگ قدیمی را برداشته و با قیچی آهن‌بر مانند آنچه در عکس‌ها می‌بینید، یک چارچوب به ارتفاع منبع تغذیه ببرید تا منبع تغذیه جدید داخل آن قرار گیرد .
سپس برای آن در هر طرف ، دو لبه اضافی برای پیچ‌کردن درست کنید و در یک طرف کیس منبع تغذیه دو لبه را با انبردست با زاویه 90 درجه به داخل و در یک طرف به خارج خم کرده سپس روی سطحی محکم و صاف گذاشته و لبه‌های اضافی جای پیچ را کمی چکش کاری و صاف کنید .
سپس روی هر لبه و در جای پیچ شدن منبع تغذیه داخلی روی کیس رایانه، با دریل دو نقطه را سوراخ کنید لبه‌های سوراخ را سوهان یا کاغذ سنباده بزنید تا صیقلی و هموار شود و موقع کار دستتان را نبرد. حال منبع تغذیه را وارد چارچوب کنید طوری که جای پیچ‌هایش با لبه‌های اضافی چارچوب که رو به داخل خم کرده‌اید، مماس شود.
منبع تغذیه را به چارچوب پیچ کنید ؛ اکنون جای پیچ‌ های لبه‌های خارجی جای پیچ چارچوب را با جای پیچ‌های منبع تغذیه روی کیس رایانه پیچ و محکم کنید . به این صورت هم منبع تغذیه رایانه را در خارج کیس نصب کرده و فضای داخلی کیس رایانه را افزایش داده‌اید و به سرمایش و افزایش طول عمر منبع تغذیه و کل رایانه دسکتاپ مینی خود کمک کرده‌اید.
مراحل نصب منبع تغذیه روی مینی کیس‌ها
‌ـ‌ اگر رایانه شما از پیش منبع تغذیه‌ای دارد ، آن را خاموش کرده و از برق بکشید .
‌ـ‌ پیچ‌های درپوش کناری کیس رایانه را باز کرده و آن را باز کنید .
‌ـ‌ محل نصب منبع تغذیه پیشین رایانه و نحوه نصب کابل‌های آن را بررسی کنید.
‌ـ‌ کابل‌های منبع تغذیه را که به مادربورد و دیسک سخت و گرداننده (درایو) نوری لوح فشرده و احتمالا گرداننده فلاپی متصل است، قطع کنید .
‌ـ‌ در پشت کیس، پیچ‌هایی که منبع تغذیه را روی کیس نگهداشته است، باز کنید .
‌ـ‌ با دقت و آرام منبع تغذیه را از روی کیس برداشته و کنار بگذارید .
‌ـ‌ منبع تغذیه جدید را در جایش داخل کیس رایانه قرار دهید .
‌ـ‌ منبع تغذیه جدید را داخل کیس سر جایش قرار داده و در پشت کیس پیچ‌هایش را با پیچ گوشتی محکم ببندید .
‌ـ‌ شروع به متصل‌کردن کابل‌های برق منبع تغذیه به مادربورد و قطعات دیگر داخلی رایانه کنید .
‌ـ‌ کابل برق رایانه را به منبع تغذیه متصل کنید .
‌ـ‌ رایانه خود را روشن و بوت کرده و پس از آزمایش از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.
‌ـ‌ حال در پهلویی کیس رایانه را در جایش قرار داده و پیچ‌هایش را ببندید.
به این ترتیب شما باید به نصب و ارتقای منبع تغذیه برای انواع کیس‌های رایانه مسلط شده باشید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر