مقایسه سخت افزاری لپ تاپ و PC برای گیمینگ ۶

لپ تاپ یا PC گیمینگ؟

اگر با وجود مطالبی که درقسمت های قبلی آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک ارائه گردید ، به نتیجه نهایی برای انتخاب نوت بوک یا PC گیمینگ نرسیدید ، بهتر است مرحله پنجم را با دقت مطالعه کنید. با وجود ضعیف تر بودن نوت بوک های گیمینگ با قیمت یکسان در مقابل یک سیستم دسکتاپ گیمینگ ، یک لپ تاپ قابلیت های انحصاری دارد که می تواند برای بسیاری از گیمرها مهم باشد. هرچند این قابلیت ها با کمی دردسر و سختی قابل دستیابی و استفاده خواهند بود. اولین مورد ، قابلیت حمل نوت بوک است و برای افرادی که همواره در سفر هستند ، گزینه ای بدون جایگزین به شمار می رود. حضور یک کامپیوتر شخصی در خانه به عنوان سیستم گیمینگ ، بسیار لذت بخش است ، اما اگر بخواهید برای یک مسافرت به دیدار دوستان و بستگان خود بروید ، نمی توانید کامپیوتر شخصی خود را با تمام لوازم با خود همراه کنید.

البته نوت بوک های گیمینگ که دارای صفحه نمایش بزرگ ، باتری و سخت افزاری قدرتمند باشند ، وزن بسیار زیادی دارند و چندان هم قابل حمل به شمار نمی روند.

در حالی که الکترابوک ها با وزن بین ۱ تا ۱٫۴ کیلو گرم در بازار حضور دارند ، یک نوت بوک گیمینگ قدرتمند وزن حدود ۳٫۴ کیلوگرم دارد و با اضافه کردن لوازم جانبی و اصلی همراه آن مانند شارژر ، ماوس ، کول پد و مواردی از این قبیل وزنی بین ۵ تا ۷ کیلوگرم را حمل کنید. به طور حتم در دست گرفتن چنین وزنی به مدت طولانی مشکلات فراوانی را برای شما به وجود خواهد آورد و این باعث می شود نتوانید روی قابلیت حمل ونقل نوت بوک به صورت جدی مانور دهید. مورد دوم ، قابلیت های ارتباطی است که در کامیپوترهای شخصی به صورت استاندارد وجود ندارد ، به عنوان مثال شبکه بی سیم و بلوتوث از مواردی هستند که در تمامی لپ تاپ ها وجود دارند. اما برای دستیابی به این امکانات ارتباطی در کامپیوترهای شخصی ، باید لوازم مورد نیاز برای راه اندازی شبکه بی سیم و در اختیار گرفتن بلوتوث را به صورت مجزا خریداری کنید. مورد سوم در ارائه یک مجموعه کامل است ، نوت بوک ها با وجود قیمت بالاتر نسبت به نمونه های مشابه یک کامپیوتر شخصی ، مجموعه ای کامل شامل تمام ابزار های مورد نیاز برای راه اندازی شبکه بی سیم در اختیار گرفتن بولوتوث را به صورت مجزا خریداری کنید. مورد سوم در ارائه یک مجموعه کامل است ، نوت بوک ها با وجود قیمت بالاتر نسبت به نمونه های مشابه یک کامپیوتر شخصی ، مجموعه ای کامل شامل تمام ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی است. اما در PC ها به طور معمول ماوس ، کی برد ، مانیتور و اسپیکر به صورت مجزا ارائه می شود و شما به ازای پرداخت مبلغ کمتر ، مجموعه ای ناقص دریافت می کنید که ابزارهای لازم برای راه اندازی سیستم را با خود به همراه ندارد.

با در نظر گرفتن قطعات بالا به همراه بلوتوث و شبکه بی سیم ، قیمت نوت بوک PC گیمینگ برابر می شود و در این شرایط است که نوت بوک برتری خود را به رخ خواهد کشید.

حال که موارد برتری نوت بوک را اعلام کردیم ، زمان آن فرا رسیده تا کم هم از مزیت های دیگر کامپیوتر شخصی صحبت کنیم. همان طور که در بخش های گذشته این مطلب به محدویت های موجود در ارتقای سخت افزار نوت بوک اشاره کردیم ، باید به این نکته اشاره کنیم که چنین محدودیت هایی در یک PC وجود ندارد و یا در بدترین شرایط محدودیت های بسیار کمتری وجود دارد. نوت بوک ها به طور معمول قابلیت ارتقای دو قطعه مهم CPU و پردازنده گرافیکی را ندارند و قابلیت ارتقا تنها شامل Ram و فضای ذخیره سازی می شود.

این در حالیست که در یک سیستم دسکتاپ به راحتی می توانید پردازنده و کارت گرافیک را با نمونه های قوی تر تعویض کنید. حتی در کامپیوترهای شخصی ، می توانید با حفظ سایر قطعات ، تنها به تعویض مادربرد و پردازنده یا کارت گرافیک بپردازید که به طور حتم هزینه ی بسیار کمتری نسبت به تعویض کامل یک نوت بوک گیمینگ روی دست شما خواهد گذاشت.

در انتها برای انتخاب میان یک نوت بوک گیمینگ و PC گیمینگ باید به این سوالات به طور دقیق ، محصول مورد نظر شما را نشانه می گیرد.
۱-قابلیت حمل یک ایستگاه بازی تا چه حد برای شما اهمیت دارد؟
۲-آیا قابلیت ارتقا و تعویض قطعات برای شما اهمیت دارد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر