گوگل جستجوی اینترنتی در دستگاه های موبایل را آسان می کند.

جستجوی اینترنتی در گوشی های هوشمند ، برخی مواقع شاید کاری دشوار به نظر برسد. زیرا کاربر در مواقعی با نتایج نادرست ، بی ربط یا … مواجه می شود.

گوگل تصمیم گرفته است اینگونه مشکلات را برای کاربران موبایلی حل کند تا نحوه مشاهده نتایج حاصل از جست و جو توسط آن ها تغییر یابد. شرکت گوگل برای رسیدن به این هدف الگوریتم های مربوط به نمایش آدرس های URL را تغییر داده تا هر سایت اینترنتی کاملا متفاوت به نمایش درآید.

بارتولومی نیچویج از مهندسان نرم افزاری گوگل در وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد: با قابلیت جدید آدرس های URL که به خوبی سازمان دهی شده اند ، دسترسی سریع را برای کاربرفراهم می کنند.

از موضوع صفحه گرفته تا نحوه دسترسی به امکانات سایت ، همگی به راحتی در مقابل کاربر نمایان می شوند. این فرمت به گونه ای تعریف شده است که نام اصلی در نظر گرفته شده برای هر سایت اینترنتی را به خوبی نمایان می کند ، دامنه اینترنتی را در معرض دید کاربر قرار می دهد ، و ساختار آدرس اینترنتی را برای نمایش هرچه بهتر در دستگاه های موبایلی مختلف اصلاح می کند.

گوگل، برای این کار ، داده های مربوط به هر سایت اینترنتی را دریافت می کند و پس از تحلیل آن ، فرمت ویژه ای برای نمایش سایت ارائه می دهد که تمام اطلاعات داخلی آن به خوبی نمایان شوند.

تمرکز گوگل بر موبایل

گرایش فناوری به سمت گوشی های هوشمند ، مو تور جستجوگر گوگل را به یک نقطه عطف رسانده است.

لازم به ذکر است ، در حال حاضر در آمریکا و دیگر نقاط جهان ، تعداد جستجوها در گوگل از طریق گوشی های موبایل نسبت به کامپیوترهای شخصی بیشتر است و این نقطه عطف بیانگر این موضوع است که رفتار کاربران آنلاین ، از سال ۲۰۰۷ به این سو ، به شکل قابل توجهی تغییر کرده است. این در حالیست که گوگل توانسته بهتر از سایر شرکت های سرویس دهنده در این حوزه ، خود را با این موضوع سلزگار کند.

که بخشی از آن به دلیل این است که موتور جستجوگر و دیگر سرویس های این شرکت ، با سیستم عامل محبوب اندروید ، کاملا سازگار هستند. همچنین متوسط قیمت و تعرفه تبلیغات گوگل طی ۳٫۵ سال گذشته کاهش یافته است که بخشی از آن به دلیل این است که بازاریاب ها تا کنون به پرداخت پول برای پیام های تجاری که در نمایشگرهای کوچک موبایل نمایش داده می شوند، تمایلی نداشته اند. اما گوگل با صبوری در انتظار است تا این طرز تفکر تغییر کرده و صاحبان تجارت و آگهی دهندگان متوجه شوند که تبلیغ آن ها در صفحات گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز موثر و نتیجه بخش است.

ناگفته نماند گوگل ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیارد درخواست جست و جو (با احتساب جست جو از کامپیوترهای شخصی) از سراسر جهان دریافت می کند.

افزون بر این در راستای گرایش کاربران به جست و جو در گوگل از تلفن های همراه ، این شرکت ماه گذشته ، سیستم جست و جستجوی خود را به نفع وب سایت هایی که در گوشی های همراه راحت تر باز می شوند ، تغییر داد. این تغییر میلیون ها وب سایت را ترغیب کرده که برای عملکرد بهتر در گوشی های هوشمند و اجتناب از جا افتادن از نتایج جستجوی گوگل همچنین قالب هایی را برای تبلیغات ارائه کرده که روی گوشی های همراه بهتر کار می کند و سبب بهتر دیده شدن تبلیغات می گردد.