علت استفاده نکردن دکمه Reset يا کلید Power

بهترين راه دفاع در برابر فيشينگ، نرم‌افزارهاي مخرب، سرقت اطلاعات و حمله به حريم خصوصي‌تان خود شما هستيد. بهتر است اين پنج قانون را براي محافظت از خود و هويت‌تان در دنياي اينترنت و فضاي مجازي به خاطر بسپاريد. اگرچه مشكلات دنياي آنلاين بيشتر تكنولوژيكي است، اما راه‌حل‌هاي رفتاري ديگري هم وجود دارد كه در ادامه به آنها مي‌پردازيم.
تغيير كلمه عبور
تغيير كلمه عبور در دنياي تكنولوژي مانند خوردن سبزيجات براي سلامتي است. همه ما مي‌دانيم كه اين كار را بايد انجام دهيم با اين حال اكثرا از انجام آن سرباز مي‌زنيم.
تغيير كلمه عبور خود، بخشي از مشكل است. جايگزين كردن كلمه عبور مناسب به جاي كلمه عبور قبلي، خود مشكل ديگري است ضمن اين‌كه استفاده از يك كلمه عبور براي چند حساب كاربري هم مشكل عمده‌اي است كه بيشتر افراد به آن توجهي ندارند.
وقتي يك سايت بزرگ هك مي‌شود، هكر فرصت‌طلب مي‌تواند با استفاده از درز اطلاعات به بيرون مانند نام كاربري، ايميل و كلمه عبور از آنها سوء‌استفاده كرده و در سايت‌هاي ديگري از آنها سود جويد. با اين روش او شانس خود براي دسترسي به اطلاعات ديگري را افزايش مي‌دهد كه با يك ترفند ساده مي‌شود از دسترس او دور نگه داشت.
به نظر مي‌رسد داشتن يك استراتژي ايده‌آل براي كلمه عبور مانند انتخاب كلمه عبور 20 كاراكتري مركب از اعداد و حروف براي هر يك از حساب‌هاي شما به صورت ماهانه مي‌تواند بسيار سودمند و كارا باشد. البته شايد يك استراتژي معقول‌تر اين باشد كه شما هر سه ماه يكبار يك كلمه عبور هشت كاراكتري مركب از اعداد و حروف براي حساب‌هايتان بگذاريد.
آشنايي با قوانين مربوط به پست الكترونيك
شايد كمي خنده‌دار به نظر برسد كه يك ايميل از طرف بانكي كه شما در آن حساب نداريد به شما برسد و درخواست اطلاعات شماره حسابي را كه مربوط به شما نيست، داشته باشد. اين نوع از كلاهبرداري يا فيشينگ بسيار ناشيانه بوده و اغلب به جايي نمي‌رسد.
اما موضوع زماني كه از بانك خود شما يك ايميل ظاهرا مشروع دريافت كنيد ،ديگر خنده‌دار نيست. بعضي كلاهبرداران با تكرار ايميل يك سازمان و بعضا آدرس دقيق آنها اقدام به كلاهبرداري مي‌كنند. روش‌هاي زيادي براي تشخيص اين نوع حمله پيشرفته وجود دارد، اما يك تكنيك كاملا تضمين شده براي انجام اين كار وجود دارد: چك كردن هِدرهاي ايميل.
هدرهاي يك ايميل نشانه‌هايي است كه ما را به منشا ارسال آن راهنمايي مي‌كند. روش‌هاي پيدا كردن هدر از برنامه‌اي به برنامه‌اي ديگر متفاوت است، اما معمولا در جايي مانند سربرگ viwe(مثلا در جي‌ميل در سربرگ ويو، برچسب Show Original و در ياهو ميل در سربرگ ويو، برچسبsource ) قرار دارد.
با كليك كردن روي اين برچسب مي‌توانيم هدر را ببينيم كه شبيه به يكسري خطوط كد است. به دنبال خطي بگرديد كه در آن كلمه Received from قيد شده است. اگر آدرس ذكر شده در اين خط با آدرس ايميل بانك يا سازمان مد نظر مطابقت نداشته باشد ميل دريافتي يك ميل تقلبي است.
پنهان كردن رد پا
معمولا سايت‌هاي رايگان توسط تبليغات پشتيباني مي‌شود و تبليغات اينترنتي چنانچه به درستي هدفگذاري شود، براي تبليغ‌كنندگان از ديگر تبليغات مانند تبليغات در رسانه‌ها اهميت بيشتري دارد.
با استفاده از فايل‌هايي به نام كوكي‌هاي ردياب، وب‌سايت‌ها اطلاعاتي در مورد عادات شما در مراجعه به سايت‌ها و صفحات مختلف وب جمع‌آوري مي‌كنند تا براي خدمت به آگهي‌ها در جاهاي ديگر از آنها استفاده كنند.
جستجو براي يك محصول در آمازون مي‌تواند به تبليغ همان محصول در گوگل هم منجر بشود. جستجوي چيز ديگري در گوگل هم ممكن است به تبليغ آن محصول در فيس‌بوك منجر شود.
بهترين راه براي جلوگيري از اين رديابي‌ها، نصب يك مرورگر با آپشن‌هاي اضافي است.
نكته: تغيير كلمه عبور، آشنايي با قوانين مربوط به پست الكترونيك، جلوگيري از برداشت اطلاعات مكاني، رمزگذاري اطلاعات تبادل شده و مديريت هويت شخصي پنج راهي است كه با رعايت آنها مي‌توانيد از يك اينترنت امن لذت ببريد
كاربران فايرفاكس مي‌توانند با دانلود كردن نسخه رايگان نرم‌افزاري به نام
Priv3 و نصب آن، توانايي سايت‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي و موتورهاي جستجو براي رديابي حركات آنلاين شما را محدود كنند. كاربران گوگل كروم هم مي‌توانند از Adblock Plus استفاده كنند
كه مي‌تواند براي جلوگيري از رديابي يا اجراي تبليغات استفاده شود. البته به ياد داشته باشيد كه بسياري از سايت‌هاي مورد علاقه شما به دليل درآمد ناشي از تبليغات سرپا است.
اصرار بر رمزگذاري
معمولا وقتي با يك سايت در تعامل هستيد و به عنوان مثال متني را در يك باكس تايپ كرده و براي آن سايت مي‌فرستيد، روند كار به اين شكل است كه اطلاعات اغلب از طريق يك شبكه Wi-Fi ارسال و دريافت مي‌شود. - مشكل چنين سيستمي اين است كه اين اطلاعات كه از جمله كلمه عبور شما هم مي‌تواند باشد- ممكن است در معرض ديد ديگر افراد شبكه قرار گيرد. دسترسي آزاد به ابزارهاي ردياب بسته‌ها(packet-sniffing) مانند Firesheep فايرفاكس، سرقت اطلاعات در شبكه‌هاي عمومي مانند كافي‌شاپ‌ها و فرودگاه‌ها را به شكل ترسناكي آسان ساخته است.
معمولا سايت‌هاي معتبر و قانوني از پروتكلي به نام SSL استفاده مي‌كنند كه پروتكلي براي رمزنگاري داده‌هاست و اطلاعات را قبل از ارسال توسط كاربر به سمت سايت و بالعكس كدگذاري مي‌كند. سايت‌هايي كه از اين پروتكل استفاده مي‌كنند دو ويژگي دارند: اول اين‌كه آدرس آنها به‌جاي http باhttps شروع مي‌شود و علامت (آيكون) يك قفل كوچك در انتهاي نوار آدرس آنها ظاهر مي‌شود. چنانچه شكل قفل شكسته شده يا رنگ آن قرمز باشد، يعني اين‌كه گواهي SSL سايت منقضي يا نامعتبر شده يا به عبارت ديگر داده‌هاي شما ديگر از امنيت كافي برخوردار نيست.
البته ممكن است سايت‌هايي كه براي ورود و تراكنش‌ها از SSL استفاده مي‌كنند تمامي اعمال انجام شده در سايت را تحت اين پروتكل و به شكل امن انجام ندهند. براي فريب دادن يك سايت براي استفاده از SSL بسادگي مي‌توان با اضافه كردن حرف S به http در قسمت آدرس اين كار را انجام داد. چنانچه سايت از پروتكل SSL پشتيباني كند، داده‌هاي شما رمزنگاري خواهد شد. (كاربران فايرفاكس مي‌توانند با نصب نرم‌افزار «HTTPS Everywhere» اين فرآيند را به طور خودكار انجام دهند.)
مديريت اطلاعات هويتي
در هر جايي كه دسترسي به اينترنت ممكن است، امكان دارد از هر نوع اطلاعاتي كه روي شبكه‌هاي اجتماعي ارسال مي‌كنيد ، عليه خود شما استفاده شود. احتياط در محتواي اطلاعات قرار داده شده روي صفحه فيس‌بوك، توئيتر يا حساب كاربري در سرويس شبكه اجتماعي ـ تجاري شرط عقل محسوب مي‌شود. سايت‌هاي شخص ثالث بي‌شماري براساس اطلاعات هويتي كاربران در گوگل، فيس‌بوك و توئيتر اقدام به ثبت سرويس‌هاي جديد يا ارسال نظرات براي آنها مي‌كنند.
اگر شما با نام كاربري كه مرتبط با نام واقعي شماست وارد يك سايت شويد، بايد انتظار داشته باشيد كه اطلاعات مزاحم و به درد نخور بسياري كه بعضا همان چيزهايي است كه خودتان ارسال كرده‌ايد دوباره براي شما ارسال شود.
اگر نمي‌خواهيد اين اتفاق براي شما بيفتد و سايتي نياز به نام كاربري شما در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي دارد، بهتر است از يك نام كاربري ساختگي (جعلي) استفاده كنيد. شبكه‌هايي مثل توئيتر و گوگل اين اجازه را به شما مي‌دهند، اما فيس بوك چنين اجازه‌اي را به شما نمي‌دهد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر