روش تست مقاومت ها

برای تست مقاومتها از دستگاهی به نام مولتی متر استفاده می شود. مولتی متر وسیله ای است که برای تست و اندازه گیری مقاومتها، خازنها، سیم پیچ ها، اندازه گیری مقدار فرکانس در مدار، اندازه گیری جریان و ولتاژ استفاده می شود. البته در عمل برای تعمیرات موبایل از مولتی متر با دانستن نکات مربوطه استفاده می شود، دلیل آن هم این است که خیلی از اتصالات و پایه ها در برد موبایل دیده نمی شوند و امکان اندازه گیری و تست آن کمی سخت است.

دو نوع مولتی متر ساخته شده است: ۱- مولتی مترهای دیجیتال ۲- مولتی مترهای آنالوگ(عقربه ای). در حال حاضر از مولتی مترهای دیجیتال به دلیل خطای کمتر و دقت بالاتر، بیشتر استفاده می شود. با اتصال سیم هایی موسوم به ((پروپ)) به مولتی متر اندازه گیری را انجام می دهیم. روی مولتی متر سه حفره قرار دارد: یک حفره به رنگ مشکی که با کلمه COM مشخص می شود. حفره دیگر بارنگ قرمز و با حروف V، MA، Ω شناخته شده و حفره سوم با حرف A که مختص اندازه گیری جریان های زیاد است مشخص می شود، ولی در کاربرد آن کم است و به همین دلیل از دو حفره دیگر بیشتر استفاده می شود. کافی است پروپ مشکی را به COM و پروپ قرمز را به حفره V، MA، Ω متصل کنیم تا منظور بر آورده شود. یک کلید گردان به نام (سلکتور) روی مولتی متر قرار دارد، همیشه برای اندازه گیری باید سلکتور را در رنج صحیح قرار داد. رنج اندازه گیری ولتاژ در مولتی متر دو دسته است: ۱- اندازه گیری ولتاژهای DC 2- اندازه گیری ولتاژهای AC.

تست اتصالات
در مولتی متر یک قسمت، تست اتصالات نام دارد و با آن می توان خطوط و متالیزه های روی برد را تست کرد. اگر مولتی متر در این رنج قرار گیرد، با اتصال پروپ ها به یکدیگر صدای بوق از دستگاه خارج می شود و نشان دهنده اتصال پروپ ها به یکدیگر است. برای تست قطعی یا عدم قطعی یک خط ارتباطی برد، کافی است دو سر پروپ را به ابتدا و انتهای آن خط متصل کنیم. اگر مولتی متر صدای بوق داشت، به معنی آن است که خط قطع نیست. رنج اندازه گیری اهم، با علامت اختصاری Ω مشخص می شود. برای اندازه گیری مقاومت ها بعد از اینکه سلکتور در رنج اهم قرار گرفت، پروپ ها را به دو سر مقاومت متصل می کنیم (بهتر است مقاومت از مدار خارج شده باشد) در این صورت روی صفحه نمایشگر مولتی متر، مقدار اهم مقاومت با توجه به درصد تولرانس نشان داده می شود. این عدد بایستی با مقدار نوشته شده روی مقاومت تطبیق داشته باشد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر