فکر میکنم یک ماه پیش بود که دوستم با کلافگی پیشم اومد و گفت دیروز باید یه فایل مهم رو برا پسر خالش که در تهران بوده ارسال میکرده اما هر کاری کرده توسط جیمیل ارسال نشده و حتی zip کردن فایل هم دردی رو دوا نکرده !
با توجه به خیل عظیم هرزنامه هایی که روزانه ارسال میشود ، اگر قرار بود روی هر کدام از این ایمیل ها یک بد افزار نیز پیوست میشد از لحاظ امنیتی فاجعه ی عظیمی رخ میداد.
اما حالا ما چکار کنیم که به نحوی بتوانیم این مشکل را دور بزنیم ؟ خیلی ساده است . باید پسوند .exe را از آخر فایل ارسالی حذف کنیم و از طرف مقابل بخوایم این پسوند رو بهش اضافه کنه.
اما شاید چیزی که گفتم برای افراد عادی اونقدر هم ساده نباشه زیرا ویندوز در حالت طبیعی این پسوند . exe رو نشون نمیده !
برای فعال کردن نمایش پسوند مراحل زیر را در ویندوز هفت یا ایکس پی دنبال کنید.
یک پنجره باز کنید. مثلا My Computer و سپس در ویندوز هفت روی Organize کلیک کرده و Folder and Search Options را انتخاب کنید. در ویندوز ایکس پی نیز به تب Tools رفته و Folder Options را انتخاب نمایید.
از این به بعد مراحل برای هر دو نسخه ویندوز یکسان میباشد . از پنجره باز شده به تب view بروید. در قسمت Advanced Settings تیک Hide extensions for known file types را بردارید . از این پس در کنار نام تمامی فایل ها پسوند آنها نیز درج خواهد گردید که با این کار شما به راحتی قادر به پاک کردن پسوند exe از آخر فایل های اجرایی خواهید شد.