راه کاری بسیار جالب برای افزایش طول عمر باتری تجهیزات همراه

در سال های اخیر، عرضه کنندگان متعددی وارد بازار پردرآمد تجهیزات قابل حمل دیجیتال شده اند و محصولاتی مانند گوشی های هوشمند، تبلت، نت بوک و نوت بوک را تولید کرده اند. همزمان با رشد قابل توجه محصولات قابل حمل در بخش نرم افزار و عدم رضایت کاربران از نحوه علکرد قطعات سخت افزاری، شرکت های سانده ، ارتقاء بخش سخت افزار تولیدات خود را در اولویت قرار داده و محصولات خود را با مشخصات فنی وسوسه کننده مانند صفحه نمایش با کیفیت، پردازنده های چند هسته ای، کارت های گرافیک قدرتمند و حافظه های با سرعت و ظرفیت بالا ارائه کردند.

با اين حال، هنوز يک مشکل اساسي بر سر اين محصولات دوست داشتني وجود دارد و آن، کاهش زمان استفاده از دستگاه به دليل توان ناچيز باتری است؛ معضلي که سبب محدوديت بيشتر کاربران گرديده و آنان را مجبور مي سازد، بيشتر اوقات شارژر يا باتري يدکي را با خود حمل کنند. اين موضوع علاوه بر افزايش مشکلات جابه جايي، هزينه خريد امکانات جانبي مانند خريد باتري را به کاربر تحميل مي کنند.

محققين دانشگاه مهندسي بورنس کاليفرنيا با آزمايش روي شن هاي روان دريا موفق به ارائه راه حلي گرديدند که مي تواند بازدهي باتری دستگاه هاي قابل حمل را به ميزان قابل ملاحظه اي بهبود بخشد. به اعتقاد اين کارشناسان، در حالت کليُ ساختار شن و ماسه ها، از دو ترکيب کوارتز يا دي اکسيد سيليکون تشکيل شده است و بر اثر جابه جايي درات آنها نوعي فرآيند شيميايي ميان سلول هاي شن و ماسه پديد مي آيد که منجر به توليد آندهاي باردار مي شود. جايگزيني اين آندها با آندهاي گرافيت که هم اکنون در بيشتر باتري هاي امروزي مورد استفاده قرار مي گيرند، باعث افزايش طول عمر باتري هاي Lithium-ion خواهد شد. در زمان ساخت باتري هاي Lithium-ion ادعايي مطرح گرديد مبني بر آنکه اين محصولات حدود 30 درصد به زمان عمر باتري مي افزايند اما به مرور زمان، اثرات جبران ناپذير استفاده از ماده سمي کبالت دانشمندان را وادار ساخت تا ايده جديد و موثري را براي حفظ سلامتي کاربر مطرح کنند. طبق ادعاي محققين دانشگاه بورنس، وجود آندهاي نانو سيليکوني عمر مفيد باتري هاي خانواده Lithium-ion را به ميزان سه برابر افزايش مي دهد. همچنين براي اثبات اين سخن، از يک باتري بسيار کوچک (ابعادي معادل دکمه صفحه کليد) داراي آندهاي مبتني بر سيليکون رونمايي شد که توانست توان مورد نياز يک تلفن همراه را به خوبي تامين کند. انتظار مي رود که در آينده اي نه چندان دور پرروژه به کارگيري آندهاي سيليکوني بتواند انقلاب بزرگي را در کارايي تلفن هاي همراه هوشمند، تبلت ها و حتي وسايل نقليه الکتريکي رقم زند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر