راهنمای کاربردی برای روز رسانی کامپیوتر

به روز نگه داشتن کامپیوتر (سیستم عامل و کلیه نرم‌افزارهای نصب شده در آن) مساله بسیار مهمی است؛ ولی انجام این کار، چندان هم راحت و سریع نیست. اما راه حل ها و ابزارهایی برای به‌روزرسانی به موقع و سریع کامپیوتر وجود دارد، که در این مقاله سه نمونه از آنها را معرفی می‌کنیم.
سیستم عامل ویندوز و همه برنامه‌هایی که استفاده می‌کنیم، نیازمند ارتقاء و به‌روزرسانی هستند. دلیل این امر کارکرد بهتر، افزایش قابلیت‌ها و از همه مهمتر، جلوگیری از نفوذ احتمالی افراد خرابکار به سیستم است. پس باید بدانیم که به روز بودن برنامه ها، چه یک آپدیت کوچک نرم‌افزاری باشد، چه یک به‌روزرسانی امنیتی بزرگ سیستم عامل، اهمیت ویژه ای دارد و ضریب امنیت کامپیوتر شما را افزایش می‌دهد.
ابزارها و روشهایی که در این مطلب، معرفی شده، به شما کمک می‌کند تا کامپیوتر خود را برای دریافت خودکار بسته‌های به‌روزرسانی تنظیم نموده و امنیت نسخه‌ی فعلی نرم‌افزارها و سیستم‌عامل خود را بررسی کنید.
‫‬به روز رسانی سیستم عامل ویندوز
سیستم‌عامل ویندوز، بهشتی برای سازندگان بدافزارها است و برای جلوگیری از خطراتی که شما و سیستم‌عامل‌تان را تهدید می‌کند به‌روزرسانی، حداقل کار ممکن است. بهتر است به طور مکرر ویندوز خود را آپدیت کنید. اگر شما از اهمیت این کار باخبرید، ویندوز خود را به طور مرتب به روز می‌‌کنید و با مشکل خاصی مواجه نشده‌اید، نیازی به مطالعه این قسمت ندارید. پس می‌توانید مورد بعدی را مطالعه نمایید.
مایکروسافت به شدت بر روی به‌روزرسانی ویندوز سخت‌گیری می‌کند. به خصوص اگر بسته‌های به‌روزرسانی مربوطه، علاوه بر سیستم‌عامل، نرم‌افزارهای آفیس و ویندوزلایو را هم شامل شود.
مایکروسافت برای اینکه کاربران به آسانی بتوانند به‌روزرسانی را انجام دهند، از Windows Update استفاده می‌کند. اگر شما Windows Update را بررسی کنید و تصویری شبیه زیر را ببینید، معنی‌اش این است که ویندوز شما نیازی به آپدیت ندارد. البته بر حسب اینکه شما از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، این تصویر متفاوت خواهد بود. تصاویر استفاده شده در این مقاله مربوط به Action Center ویندوز هفت هستند.
نکته مهم این است که صرفه‌نظر از این که شما از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، باید سیستم تان را به گونه‌ای تنظیم کنید که این فرآیند به صورت خودکار انجام شود.
برای به‌روزرسانی خودکار و راحت ویندوز، می‌توانید Windows Update را بر روی Install Updates Automatically قرار دهید. البته لازم است زمان به‌روزرسانی را با توجه به کار خود و زمان اتصال سیستم به اینترنت، به گونه ای برنامه‌ریزی کنید که بسته‌های به‌روزرسانی مهم را از دست ندهید.
سیستم آپدیت ویندوز به گونه‌ای است که حتی با سرعت پایین اینترنت هم به خوبی کار کرده و به ندرت دچار مشکل می شود. اما برای اجتناب از این مورد، می‌توانید WIndows Update را بر روی حالتی قرار دهید که بسته‌های به‌روزرسانی را دانلود کرده، ولی آن‌ها را بدون اجازه شما نصب ننماید (download but not install the files). با این کار می‌توانید به روز رسانی های ضروری را سریعاً دریافت نمایید، اما قبل از نصب آن‌ها کمی جستجو نموده و در صورت اطمینان از کارکرد درست، اجازه نصب آن‌ها را بدهید. با این کار، مواردی را هم که نمی‌خواهید نصب شوند، از دست نمی‌دهید و در لیست انتظار باقی می‌مانند.
به یاد داشته باشید، در صورتیکه شما Windows Update را فعال ننموده‌اید، هم اکنون زمان آن رسیده که این کار را انجام دهید. برای این کار می‌توانید به راحتی در صفحه کنترل پنل، Windows Update را یافته، اجرا و آن را فعال نمایید. این عمل به حیات و امنیت سیستم شما بستگی دارد، پس آن را پشت گوش نیاندازید.
‫‬به‌روزرسانی آسان نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم
Windows Udate می‌تواند ویندوز، آفیس و ویندوزلایو و شاید موارد دیگر مربوط به شرکت مایکروسافت را پوشش داده و به‌روزرسانی موفقی را برای آنها انجام دهد. اما این قابلیت در ویندوز، برای به‌روزرسانی برنامه‌های دیگری که در ویندوز نصب نموده‌اید‫، کاربردی ندارد. فایل‌هیپو (FileHippo - سایتی عالی برای دانلود آخرین نسخه از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ویندوز)‬ ابزاری ضروری و رایگان برای ویندوز دارد، که نسخه نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم شما را بی‌وقفه بررسی و با بانک اطلاعاتی عظیم خود تطبیق می‌دهد‫.‬ در صورتی که نسخه جدیدی برای یکی از برنامه‌های سیستم شما عرضه شده باشد، آن را اطلاع می‌دهد‫.‬ این نرم‌افزار کوچک در سمت راست نوار وظیفه ویندوز‬ قرار می‌گیرد‫.‬ همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می‌کنید، آیکون برنامه در چند حالت قرار می‌گیرد که نشان دهنده وضعیت نرم افزارهای شما است‫.‬
یک بار که فایل‌هیپو سیستم شما را به طور کامل بررسی کرد، به شما اخطار می‌دهد که تعداد نرم‌افزارهایی که نیاز به به‌روزرسانی دارند، چند تا است. با کلیک بر روی این اخطار، صفحه‌ای از سایت فایل‌هیپو در مرورگر شما باز می‌شود و شما می‌توانید در آن صفحه به راحتی لیست برنامه‌های خود که نیاز به آپدیت دارند را مشاهده و آخرین نسخه آنها را از همان صفحه دانلود کنید.
شما در تنظیمات برنامه می‌توانید مشخص کنید که کدام برنامه‌ها را بررسی کرده و از کدام یک چشم‌پوشی کند. برای مثال در صورتی که لازم باشد شما برای استفاده در کار خود نسخه‌ای خاص از یک برنامه را مورد استفاده قرار دهید، شاید نیازی به بررسی آن برای ارائه نسخه جدید وجود نداشته باشد. به همین منظور آن را استثناء می کنید. در بخش تنظیمات هم می‌توانید تعیین کنید که این برنامه به همراه بالا آمدن ویندوز به صورت خودکار اجرا شود یا نه.
این برنامه رایگان بوده و تنها ۲۰۰ کیلوبایت حجم دارد. همچنین حجم بسیار اندکی را در حال اجرا اشغال می‌کند. لازم است بدانید که فایل‌هیپو بهترین برنامه برای آگاهی از زمان به‌روزرسانی برنامه‌ها است. ضمناً سایت فایل‌هیپو یکی از بزرگترین منابع برای نسخه‌های قدیمی و جدید بسیاری از برنامه‌های ویندوزی است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر