انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
آموزش تعمیرات تبلت و موبایل تخصصی | ویژه بازار کار
Image not available
Cake Festival
21 June, 2016
Image is not available

Spend the day strolling Royal Garden and sampling Seattle' finest cakes from the city's greatest bakers. Treat yourself to this groundbreaking, history-making festival that celebrates a slice of our history. For more information, click here.

Image is not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

دوربین‌ های دیجیتال كامپكت این روزها به یكی از وسایلی تبدیل شده‌ اند كه در كمتر خانه‌ ای نمی‌‌ توانید یكی از آن‌ها را پیدا كنید . در واقع تنوع قابلیت‌ ها ، مدل‌ها و قیمت‌ های محصولات این خانواده باعث شده تا هر خانواده با هر سطحی از بودجه بتواند یك نمونه مناسب با نیازها و شرایط خود را در بین آن‌ها انتخاب كند .
در این عرصه ، گروهی از تولیدكنندگان تلاش می‌كنند با عرضه طیف گسترده‌ تری از محصولات متنوع ، مجموعه بزرگ‌تری از مصرف‌ كنندگان بالقوه را در گروه خریداران محصولات خود قرار دهند . شركت سامسونگ با تكیه بر قدرت صنعتی و تخصص خود در حوزه محصولات الكترونیكی و صوتی/تصویری ، در بازار دوربین‌های دیجیتال كامپكت نیز حضور موفقی داشته است . یكی از این محصولات كه در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، مدل ES81 است.
ES81 یك دوربین 12 مگاپیكسلی به‌شمار می‌آید. به‌طور دقیق‌تر، این دوربین از یك سنسور CCD با چگالی 4/12 مگاپیكسل استفاده می‌كند كه تفكیك‌ پذیری موثر 2/12 مگاپیكسل را در اختیار شما قرار می‌دهد.
این دوربین از یك لنز 5/24-9/4 میلی‌متری (معادل 135-27 میلی‌متری استاندارد) با دیافراگم 9/5-5/3 استفاده می‌كند . این لنز واید ، یك نسبت زوم اپتیكال 5× را فراهم می‌كند . به این ترتیب می‌توان گفت كه ES81 به‌رغم اندازه كوچك خود قابلیت‌های مناسبی را در زمینه عكاسی برای شما فراهم می‌سازد . برای تكمیل مجموعه مذكور، شما یك تابع تثبیت دیجیتال تصویر را نیز در اختیار خواهید داشت كه امكان ثبت عكس‌های واضح‌تری را ایجاد می‌كند.
در قسمت پشتی دوربین، شما یك نمایشگر 4/2 اینچی با وضوح 112 هزار نقطه را در اختیار خواهید داشت. سامسونگ این نمایشگر را تحت عنوان LCD هوشمند (Intelligent) معرفی می‌كند، زیرا به‌طور خودكار روشنایی محیط را تشخیص داده و روشنایی LCD را برای دستیابی به زاویه دید بهینه تصویر تنظیم می‌كند ، خواه در حال گرفتن یك عكس شبانه از دوستان خود باشید و خواه از یك آبشار در زیر نور آفتاب عكس بگیرید .
ES81 از سطوح مختلف حساسیت بین ISO 80 تا ISO 1600 پشتیبانی می‌كند . این دوربین همچنین امكان ضبط ویدیو با كیفیت VGA را در اختیارتان می‌گذارد .
در قسمت پشتی دوربین و سمت راست نمایشگر آن‌، شما از بالا به پایین یك كلید دو وضعیتی زوم ، كلیدهای Menu و Mode ، كلید چهار وضعیتی گزینه‌ های اصلی با كلید OK در بخش مركزی آن و در نهایت دو كلید پخش ویدیو و Fn را مشاهده خواهید كرد . كلید Menu برای تنظیمات اصلی خود دوربین مورد استفاده قرار می‌گیرد ، در حالی كه كلید Mode امكان انتخاب حالت عكس‌برداری مورد نظر شما را فراهم می‌سازد.
در سمت راست بدنه دوربین، كانكتوری در زیر یك درپوش لولایی تعبیه شده است كه امكان انتقال ویدیوها و فایل‌ها به كامپیوتر را فراهم می‌كند . با استفاده از كابل مبدلی كه به همراه دوربین ارایه می‌شود ، شما می‌توانید از همین درگاه برای انتقال ویدیو به نمایشگرها یا سایر ابزارهای ویدیوی بهره‌گیری نمایید .
ES81 ابعادی معادل 8/20 × 58 × 97 میلی‌متر دارد و وزن آن به 8/124 گرم می‌رسد.
كار عملی با این دوربین نشان داد كه تلاش می‌كند بهترین عكس ممكن را با كم‌ ترین دخالت از سوی شما ثبت نماید . به‌ طور كلی می‌توان گفت كه ES81 یك گزینه مناسب برای افرادی است كه آشنایی چندانی با عكاسی و تنظیمات مربوط به آن ندارند ، ولی نمی‌خواهند فرصت‌ های خود برای ثبت لحظات خاص را از دست بدهند.