همان‌طور که مي‌دانيد سيستم‌عامل ويندوز از Dual-booting پشتيباني مي‌کند . اين ويژگي شما را قادر مي‌سازد تا نسخه‌ هاي مختلف ويندوز را کنار يکديگر نصب کنيد . به زبان ساده ، شما مي‌توانيد ويندوز XP ، ويندوز ويستا ، ويندوز ۷ و ويندوز ۸ را کنار يکديگر و بدون به وجود آمدن مشکلي براي هر يک از آن‌ها نصب کنيد . معمولا کاربراني که مي‌خواهند چند ويندوز کنار يکديگر داشته باشند و يا نسخه‌ اي از ويندوز را آزمايش کنند ، از ويژگي Dual-booting استفاده مي‌کنند .
فرض کنيد که شما دو سيستم‌ عامل ويندوز ۷ و ويندوز ۸ را کنار يکديگر نصب کرده‌ايد اما بعد از مدتي مي‌خواهيد که يکي از اين دو ويندوز را Uninstall کنيد . براي حذف يکي از ويندوزها شما بايد ابتدا درايو ويندوز مورد نظر را فرمت کنيد و يا فايل‌ هاي مربوط به ويندوز را پاک کنيد. سپس بايد فايل Boot.ini را نيز ويرايش کنيد اما روش ساده تري هم براي کاربران وجود دارد.
Windows Uninstaller  نام ابزار کم حجم و فوق‌العاده‌ اي است که به شما اجازه مي‌ دهد تا به راحتي يکي از ويندوزها را پاک کنيد.
اين برنامه به صورت خودکار منوي بوت را نيز ويرايش مي‌کند و ديگر نيازي نيست که شما فايل Boot.ini را ويرايش کنيد.
اين برنامه ابتدا هارد ديسک سيستم را براي پيدا کردن سيستم‌عامل‌هاي مختلف اسکن مي‌کند . البته فقط از ويندوز ويستا، ويندوز ۷ و ويندوز ۸ پشتيباني مي‌شود . بعد از پيدا کردن ويندوزهاي روي هاردديسک، از شما خواسته مي‌شود تا درايو مورد نظر خودتان را انتخاب کنيد .
سپس برنامه، ويندوز موجود روي درايو را Uninstall کرده و در نهايت منو بوت را ويرايش مي‌کن د.
توجه داشته باشيد که اگر شما فقط يک ويندوز روي هاردديسک خود داريد نمي‌توانيد آن را حذف کنيد و اين برنامه فقط زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد که شما با استفاده از ويژگي بوت چندگانه يا Dual-booting چندين سيستم‌عامل را روي سيستم خود نصب کرده باشيد .