گام اول :
یک سند جدید در فتوشاپ ایجاد کنید . من از اندازه ی 1440x900 pixels استفاده میکنم . این اندازه برای wallpaper یا تصویر پس زمینه سیستم مناسب است . یک لایه ی جدید اضافه کنید و آن را به هر رنگی که مایلید درآورید . سپس مسیر Layer>Layer Styles> Gradient Overlay را دنبال کنید . در این مرحله شما می توانید یک لایه گرادیان هم اضافه کنید . من ترجیح می دهم از Layer Style استفاده کنم .
گام دوم :
یک لایه جدید به رنگ سفید ایجاد کرده و به پنجره Filter>Render>Lighting Effects بروید . Style را به RGB lights تغییر دهید . مقدار Negative 60 را برای Intensity و Narrow 96 را برای focus انتخاب کنید . بقیه گزینه ها همان مقدار پیش فرض را داشته باشند.
گام سوم :
اجازه دهید کمی کار را محو کنیم . برای اینکار به پنجره Filter>Blur>Gaussian Blur بروید و مقدار Radius را برابر 80 pixels قرار دهید . آخرین کاری که باید در اینجا انجام شود این است که Blend Mode را به Overlay تغییر دهید . وقتی این کار را انجام دهید مرز رنگ های RGB به سختی قابل مشاهده است.
گام چهارم : ساخت ستاره
شما می توانید خیلی راحت در فتوشاپ ستاره ایجاد کنید . برای اینکار یک لایه جدید به رنگ مشکی ایجاد کنید و حالت Blend Mode را به Screen تغییر دهید . سپس پنجره Filter>Noise>Add Noise را باز کرده و مقدار Amount را 10% و مقدار Distribution را برابر Gaussian تنظیم کنید . و گزینه Monochromatic را تیک بزنید .
حالا شما لایه ای پر از نویز دارید .برای اینکه ستاره ها ایجاد شوند باید level لایه را تغییر دهید. برای اینکار به مسیر Image>Adjustment>Levels بروید و مقادیر 65, 1.00, 99 را برای Input Level وارد کنید.برای اینکه نقطه های بزرگتری داشته باشید می توانید رنگ سیاه را افزایش دهید . افزایش رنگ سفید هم باعث می شود نقطه های روشنتری داشته باشید .
گام پنجم :
تا اینجا ما تعدادی ستاره داریم و رنگ هایی که می خواهیم آنها را به شکا ابر در آوریم.برای اینکار یک لایه جدید ایجاد کرده و به مسیر Filter>Render>Clouds بروید.برای اضافه کردن Layer Styles به مسیر Layer>Layer Style بروید.در قسمت Blending Options مقدار Overlay را برای Blend Mode انتخاب کنید.
پس از آن به قسمت Gradient Overlay رفته و باز هم مقدار Overlay را برای Blend Mode انتخاب کنید. همچنین طیف رنگی شامل رنگ های آبی ، سبز ، زرد ، قرمز انتخاب کنید.مقدار Angle را 130? و مقدار Scale را 49% وارد کنید .
گام ششم :
یک لایه جدید به رنگ سیاه ایجاد کنید و آن را روی لایه پس زمینه و زیر دیگر لایه ها قرار دهید.حالا پنجره Filter>Render>Lens Flare را باز کنید.این افکت استفاده های زیادی دارد که اگر به درستی از آن استفاده کنید میزان اهمیت آن را احساس می کنید . برای این کار Brightness را 100% و Lens Type را برابر 105mm Prime تنظیم کنید.
گام هفتم :
در این مرحله قصد داریم با شعاع های نور حرف "A" را ایجاد کنیم.شما باید یک لایه ی جدید بر روی لایه نور(گام ششم) ایجاد کنید و با استفاده از ابزار Rectangular Marquee Tool (M) یک ناحیه مستطیل شکل را انتخاب کنید به طوری که حدودا نیمی از ارتفاع تصویر را بگیرد.حال از ابزار Brush Tool (B) استفاده می کنیم .بهتر است یک قلم بسیار بزرگ و نرم انتخاب کنید ((diameter=800 px , hardness= 0%.رنگ سفید را به عنوان رنگ قلمو انتخاب کرده و در قسمت های میانی ناحیه انتخاب شده چند نقطه را کلیک کنید.
گام هشتم :
در این مرحله فقط کافی است که لایه نور را تکثیر کنیم کوچک و بزر گ کنیم و یا بچرخانیم . برا ی آنکه این کارها را راحتتر انجام دهید لایه نور را به Smart Objects تبدیل کنید. حالا می توانید شکل "A" را ایجاد کنید . در نهایت حالت blend mode را به Screen تبدیل کرده و opacity را معادل 80% تنظیم کنید .