انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
آموزش تعمیرات تبلت و موبایل تخصصی | ویژه بازار کار
Image not available
Cake Festival
21 June, 2016
Image is not available

Spend the day strolling Royal Garden and sampling Seattle' finest cakes from the city's greatest bakers. Treat yourself to this groundbreaking, history-making festival that celebrates a slice of our history. For more information, click here.

Image is not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

در صورتی که با مباحث مربوط به شبکه آشنایی داشته باشید حتماً با مفهوم MAC Address آشنا هستید . MAC Address یک آدرس فیزیکی است که یکی از کاربردهای آن تشخیص دادن یک کارت شبکه از دیگر کارت شبکه‌ های است و به کارت شبکه اجازه شناسایی داده‌ای که به آن فرستاده شده است را می‌دهد . MAC Address بر خلاف IP یک ادرس خاص است و در درون تراشه کارت شبکه ثبت می‌شود . راه‌ های مختلفی جهت تغییر MAC Address کارت شبکه وجود دارد ، اما هیچ یک از این راه‌ ها باعث ایجاد تغییر دائمی و همیشگی نمی‌شود ، بلکه این تغییرات موقت هستند و در صورت راه‌اندازی مجدد سیستم به حالت گذشته باز می‌گردند . اما در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش بسیار مفید و عملی بپردازیم که به وسیله آن می‌توانید MAC Address کارت شبکه را به طور دائمی تغییر دهید .
بدین منظور :
نیازمند یک ابزار جانبی به نام Technitium MAC Address Changer هستیم . این برنامه کم‌حجم و رایگان، تمام آن چیزی که ما نیازمند آن هستیم را در اختیار ما قرار می‌دهد.
برای دانلود Technitium MAC Address Changer میتوانید به سایت سازنده برنامه به نشانی http://www.technitium.com  مراجعه کنید یا آخرین نسخه برنامه در حال حاضر را از لینک زیر مستقیماً دریافت کنید :
http://www.tarfandestan.com/files/TMACv5_R3_Setup.zip
پس از دانلود فایل، آن را از حالت فشرده خارج کرده و برنامه را نصب کنید .
طریقه کار با این برنامه بسیار ساده است :
پس از اجرای برنامه، در قسمت Network Connections نام کانکشن‌های مربوط به هر کارت شبکه موجود در سیستم را مشاهده می‌کنید.اکنون کارت شبکه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی دکمه Change MAC موجود در پایین صفحه کلیک کنید.خواهید دید که قسمت Enter New Mac Address Below نمایان می‌شود .
برای وارد نمودن یک MAC Address جدید سه راه دارید ؛ می‌توانید دستی یک آدرس جدید را به دلخواه وارد کنید، بر روی دکمه Random MAC Address کلیک کنید تا یک آدرس به صورت تصادفی وارد شود و یا اینکه بر روی علامت فلش رو به پایین کلیک کنید تا در منوی ظاهر شده یکی از برندهای مختلف کارت شبکه را انتخاب کنید تا آدرس آن وارد شود.
با کلیک بر روی دکمه Change Now آدرس تغییر داده می‌شود.برای بازگردانی MAC Address به حالت اولیه نیز کافی است بر روی دکمه Original MAC کلیک کنید .
به همین سادگی می‌توانید MAC Address کارت شبکه را به صورت دائمی تغییر دهید . البته ناگفته نماند MAC Address تغییر داده شده بر روی یک کامپیوتر دیگر و یا سیستم‌عامل دیگر پاسخگو نیست و چنانچه که دستور ipconfig /all را در سیستم‌عامل دیگر وارد کنید خواهید دید که همان MAC Address اصلی را نشان می‌دهد . در نتیجه این تغییر MAC Address به این برنامه و سیستم‌عامل کنونی شما وابسته است.