مشخصات سخت افزاری
به بررسی مشخصات سخت افزاری اسمارت فون گلکسی اس۶اج می پردازیم.

سامسونگ از قبل هم اعلام کرده بود که در برخی از مدل های سری جدید اسمارت فون های خود از پردازنده های کوالکام استفاده نخواهد کرد. سامسونگ از مدتی قبل از مشغول کار روی پردازنده های اختصاصی خود بود، پردازنده ای به نام Exynos که در این اسمارت فون از آن بهره گرفته شده است. این اسمارت فون پردازنده ای چهار هسته ای دارد که قرار است در سخت ترین شرایط پردازشی نیز همراه کاربر باشد. این گوشی ۳ گیگا بایت حافظه رم دارد که قرار است در سخت ترین شرایط پردازشی نیز همراه کاربر باشد. این گوشی ۳ گیگا بایت حافظه رم دارد که به نظر می رسد می تواند همراه با پردازنده قدرتمند اگزینوس قدرت پردازشی بالایی را برای کاربرانی فراهم کند که به بازی با اسمارت فون ها علاقه زیادی دارند. از این رو ، می توان اج ۶ را یکی از مناسب ترین اسمارت فون ها برای بازی هم در نظر گرفت.

موبایل گلکسی اس6اج

در تعمیرات موبایل شرح می دهیم که ، اج ۶ به طور پیش فرض از اندروید ۵ استفاده می کند؛ اندرویدی که البته از رابط کاربری تاچ ویز استفاده و با توجه به سخت افزار قدرتمند این گوشی در تمام بخش ها بسیار نرم و روان کار می کند. منوها بسیار سریع و روان جا به جا می شوند و هیچ تاخیری در هیچ بخشی از سیستم عامل یا رابط کاربری یا در بازی های مختلف دیده می شوند و هیچ تاخیری در هیچ بخشی از سیستم عامل یا رابط کاربری یا در بازی های مختلف دیده نمی شود. مناقشه بر انگیز ترین نکته ای که درباره اس ۶ اج می توان بررسی کرد، نبود در گاه کارت حافظه در این گوشی است.
هنوز نمی دانیم چرا سامسونگ درگاه کارت حافظه را در این پرچم دار حذف کرده است.
در عوض ، سامسونگ سعی کرده است با ارائه مدل های ۳۲ ، ۶۴ و ۱۲۸ گیگا بایتی نظر کاربران خود را در این باره تامین کند.
باتری
اگر لبه های منحنی و صفحه نمایش اس ۶ اج را کنار بگذاریم ، تنها تفاوت اس ۶ اج با اس ۶ باتری آن است. اس ۶ اج باتری با ظرفیت ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعت دارد که ۵۰ میلی آمپر بیش تر از باتری استفاده شده در اس ۶ است. با توجه به پردازنده قدرتمندی که در اس ۶ اج به کار گرفته شده است و از سوی دیگر صفحه نمایش بزرگ آن نگرانی هایی درباره زمان تاب آوری باتری وجود دارد.