بررسی مدارك ECDL/ICDL و EUCIP

ECDL یا گواهینامه اروپایی كاربری كامپیوتر (European Computer Driving License) مدركی معتبر در سطح اروپا است كه به دارندگان مهارت‌های اولیه كاربری كامپیوتر اعطا می‌شود . این مدرك در سطح دنیا با نام ICDL شناخته می‌شود و از نظر سطح اعتبار و كاربرد تفاوتی با نمونه اروپایی ندارد .
ECDL یا در واقع همانICDL مبین این امر است كه دارنده آن ، دارای صلاحیت كامل در كار با كامپیوتر شخصی و برنامه‌های معمول آن بوده و از مفاهیم اساسی IT اطلاع دارد .
برای كسب مدرك مذكور ، آزمونی در رابطه با مهارتهای عملی وصلاحیت‌های كار با كامپیوتر (شامل هفت درس جداگانه درباره مهارتهای نظری وعملی ) برگزار می‌شود . بخش اول شامل آزمون نظری درباره دانش كار با كامپیوتر در سطح عمومی‌ و بخش‌های دوم تا هفتم شامل آزمون‌های عملی است .
اطلاع از مفاهیم اولیه IT همانطور كه گفته شد در مرحله نخست سنجیده می‌شود و در مراحل بعد توانایی‌های عملی شركت كنندگان در آزمون در كار با نرم افزارهای پایه ای چون Word، اكسل، اكسز، پاور پوینت سنجیده می‌شود . آشنایی با ویندوز و اینترنت از دیگر مواردی است كه به صورت عملی مورد آزمون قرار می‌گیرد . برای كسب مدرك ECDL یا ICDL داوطلب باید یك مرحله آزمون نظری و شش مرحله آزمون عملی را با موفقیت سپری كند .
اما ICDL چیست و آیا تفاوتی با ECDL دارد ؟
همانطور كه گفته شد، ECDL در خارج از اروپا به عنوان گواهینامه بین المللی كامپیوتر(ICDL) شناخته می‌شود و این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند .
تمامی‌موفقیتهایی كه داوطلب در هفت آزمون كسب می‌كند دركارت مهارتهایی كه درزمان ثبت نام برای شروع مراحل كسب گواهینامه ECDL/ICDL دریافت كرده،  به ثبت می‌رسد . با اتمام هر هفت مرحله آزمون، به داوطلب گواهینامه ECDL/ICDL اعطا می‌شود .
می‌توان در هر زمان وتحت هر شرایطی در این آزمون‌ها شركت كرد، به شرط آنكه حداكثر مهلت زمان سه سال آن به پایان نرسیده باشد.هر آزمونی كه با موفقیت سپری شود در كارت مهارتهای ECDL یا ICDL ثبت می‌شود . 
تنها یك مركز آزمون معتبر می‌تواند آزمون‌ها را برگزار و كارت مهارت‌ها را صادر كند.هنگامی‌كه هر هفت آزمون درسی با موفقیت گذرانده شد و كارت مهارتها از طرف یك مركزآزمون معتبرتایید شد، به یك مركز صدور گواهینامه ECDL/ICDL فرستاده می‌شود . هنگامیكه تمامی‌درسها با موفقیت سپری شدند, كارت مهارتها به یك مركز صدور گواهینامه ECDL/ICDL فرستاده شده و گواهینامه صادر می‌گردد .
در ایران مراكز آزمون مجاز، مراكزی هستند كه توسط دفتر تكنولوژی آموزشی (متولی ICDL جهانی در ایران) ، آموزش و پرورش به تایید رسیده باشند. بدیهی است كه فعالیت هر مركز دیگری بدون داشتن تاییدیه از متولی ICDL جهانی در ایران ، غیر قانونی و مدارك اعطایی نامعتبر است .
محتوای درس‌های برنامه گواهینامه ECDL/ICDL توسط گروه‌های كاری متخصص سازمان ECDL تولید شده كه شامل گروه بزرگی از متخصصان IT بوده و با مشاوره كاربران نهایی و تهیه كنندگان دوره‌های آموزشی كامپیوترهمراه بوده است .
مدرك EUCIP
EUCIP گواهینامه ای است كه پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به متخصصین انفورماتیك اعطا می‌شود.این مدرك توسط انجمن اروپایی متخصصین انفورماتیك (CEPIS) معرفی شده و گواهینامه آن توسط شاخه اعطاء گواهینامه انجمن كامپیوتر ایرلند (ICS) به شركت كنندگان در دوره‌های آموزشی داده می‌شود .
در جامعه اطلاعاتی كاركرد صحیح سیستم‌های ITC برای توسعه اجتماعی اقتصادی حیاتی است؛ بنابراینUCIP ٍٍE متخصصین و افراد حرفه ای ICT را مد نظر دارد . این گواهینامه شامل یك مدرك پایه است كه مدرك تخصصی تری را دنبال می‌كند . مقصود برنامه EUCIP ارایه مدركی شناخته شده و دارای استاندارد، توسط انجمن اروپایی متخصصین انفورماتیك) برای متخصصین IT است .این گواهینامه معادل مدرك كارشناسی است و پس از گذراندن 300 ساعت واحد آموزشی طی 30 هفته ( یك سال دانشگاهی) یا طی دو ترم 13 هفته ای به داوطلبان اعطا می‌شود .
دوره‌های آموزشی این مدرك شامل 3 بخش است: برنامه ریزی، ساخت و عملكرد .
بخش نخست به استفاده و مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی ، سازمان‌ها و كاربرد فناوری اطلاعات در آنها، اقتصاد IT، اینترنت و اقتصاد مدرن، مدیریت پروژه‌ها، تكنیك‌های اطلاعاتی و ارایه، موضوعات حقوقی واخلاقی IT می‌پردازد .
در بخش دوم داوطلبان نحوه استفاده، توسعه و اجرای سیستم‌های اطلاعاتی، روش‌ها و فرایند توسعه سیستم‌ها، دیتابیس و مدیریت داده، برنامه ریزی، طراحی وب و رابط كاربری ، معماری فنی و تخصصی را می‌آموزند .
بخش سوم نیز به نحوه عملكرد و پشتیبانی سیستم‌های اطلاعاتی، ساختار و اجزاء سیستم‌های رایانشی ، سیستم‌های عامل، شبكه و ارتباطات، سرویس‌های شبكه، رایانش سیار و بی سیم، مدیریت شبكه، پشتیبانی و ارسال خدمات می‌پردازد .
در پایان هر دوره با برگزاری آزمون دانش داوطلبان سنجیده می‌شود و پس از پایان هر 3 دوره مدرك به آنان اعطا می‌شود. این مدرك شباهت‌هایی با مدركECDL نیز دارد اما تا حدودی از آن تخصصی تر است و داوطلبان با فراگیری آن می‌توانند به كسب فرصت‌های شغلی تخصصی تر امیدوار باشند . ناگفته نماند این مدرك در سطح اروپا و بین‌الملل نیز از اعتبار قابل توجهی برخوردار است .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر