بررسی سیگنال ها در آموزش تعمیرات موبایل

همیشه پای فرکانس در میان است

اپراتورهای تلفن همراه برای انتقال سیگنال از پهنای باند انحصاری خودشان استفاده می کنند. در نتیجه چون امواج دارای برد بالاتری هستند ، سیگنال دهی در خارج از منزل و آپارتمان قوی تر است. با این حال مشکل استفاده از طول موج بالا این که وقتی امواج از مصالحی مانند آجر عبور می کنند ، طول موج های بالاتر جذب آجر شده و پراکنده می شوند ، برای همین سیگنال های داخل منزل ضعیف ترند. برعکس این مسئله هم صادق است. اپراتوری که پهنای باندش دارای فرکانس پایین باشد ، مشکلات مرتبط با فرکانس بالا را ندارد. بنابراین موقع انتخاب اپراتور تلفن همراه باید این مسئله را مد نظر داشت.

آب دشمن است!

سیگنال به صورت امواج به تلفن همراه می رسند. هیچ چیز بیشتر از آب در حال حرکت ، این امواج را از هم گسیخته نمی کند. سیگنال تلفن هنگام عبور از آب ، در جهت های مختلف شکسته می شود. قابل ذکر است که تلفن همراه در پنج سانتی متری زیر آب ، دیگر هیچ سیگنالی دریافت نمی کند.

ازدحام جمعیت

در مکان هایی که به طور دائمی هزاران نفر در منطقه کوچکی گرد هم می آِیند (مثل استادیوم های ورزشی) ، لزوما باید از قابلیت تماس هزاران نفر در آن واحد پشتیبانی کرد. برای حل این مسئله اپراتورهای تلفن همراه ((هاب))هایی در محل نصب می کنند تا کانال های بیش تری را به محیط اضافه کنند ، اما همیشه سیگنال را قوی یا سریع تر نمی کنند ، اما اتصال به شبکه را در چنین مکان های پر ازدحامی ، میسر می کنند. ظاهر این هاب ها شبیه سامانه اعلام حریق سقفی است.

هیچ کوهی به اندازه کافی بلند نیست

تا وقتی شما در دامنه ی یک دکل مخابراتی باشید ، حتی در دامنه کوه هم سیگنال تلفن خواهید داشت. در شهرهای پر از آپارتمان های بلند، برد سیگنال ها به دلیل موانع مختلف بسیار پایین است. با این حال ، همین سیگنال ها در محیطی خالی از سکنه و مسطح ، با برد بالایی منتقل می شوند. با پیشرفت های فناوری در آموزش تعمیرات موبایل ، امروزه کوهنوردان در ارتفاع پنج کیلومتری از سطح زمین در اورست نیز ، از اینترنت ۴G برخوردارند.

تا وقتی شما در دامنه ی یک دکل مخابراتی باشید ، حتی در دامنه کوه هم سیگنال تلفن خواهید داشت. در شهرهای پر از آپارتمان های بلند ، برد سیگنال ها به دلیل موانع مختلف بسیار پایین است. با این حال ، همین سیگنال ها در محیطی خالی از سکنه و مسطح ، با برد بالایی منتقل می شوند. امروزه کوهنوردان در اورست نیز ، از اینترنت ۴G برخودارند.

ظهور VoLTE

VoLTE مخفف Voiceove LTE است. حالتی که شما در آن قادرید از طریق سیگنال LTE به جای استفاده از کانال های رایج صوتی تماس صوتی داشته باشید. LTE استانداردی جهت انتقال های داده های پر سرعت بی سیم در تلفن همراه و شبکه های داده است. این فناوری مبتنی بر سیستم جهانی ارتباطات بسته ای GSM/EDGE است. در LTE ، سرعت و ظرفیت شبکه افزایش یافته است. VoLTE به خصوص در شرایطی که سیگنال تلفن همراه موجود نباشد ، اما دسترسی آنلاین اینترنتی وجود داشته باشد ، چاره ساز است.

از سال ۲۰۱۴ ، اپراتور تلفن همراه EE در بریتانیا ، از VoLTE پشتیبانی می کند و شرکت های وودافون و Three-o2 نیز در حال کار روی آن هستند در LTE تلاش می شود صوت و داده ، هر دو روی شبکه دیتایی جدید پیاده سازی شوند ، روشی که بی شک برای اپراتور های تلفن همراه خوشایند نیست ، چون درآمد زایی کمتری دارد و دیگر قبض مکالملت تلفنی بر اساس مدت زمان مصرف محاسبه نمی شود.

۴G همواره بهترین نیست !

گرچه از دیگاه بسیاری ۴G بهترین شرایط ممکن است ، اما در برخی حالت ۳G سریع تر است! یک سیگنال ۴G ضعیف (مثلا اگر دکل در فاصله خیلی دوری باشد یا میزان ترافیک با تعداد مشترکین هم خوانی نداشته باشد) ، سرعت آپلود و دانلود پایین تری در قیاس با یک شبکه ۳G خوب ارائه می کند. قدرت سیگنال همیشه مهم ترین فاکتور سرعت در تلفن های همراه است ، بنابراین قبل از اینکه مشتری ۴G شوید ، نسبت به کیفیت پوشش آن توسط اپراتور تلفن همراهتان اطمینان حاصل کنید.

تنظیم خودکار

در برخی گوشی های همراه ، تلاش می شود تا به هر قیمتی از فناوری ۴G استفاده شود ، چرا که این فناوری را بالقوه سریع ترین راه آپلود و دانلود داده می دانند ، اما چنان که پیشتر گفته شد ، در بعضی حالات سرعت ۳G از ۴G بیش تر است.

در اینجا برخی از تلفن های همراه از یک قابلیت هوشمندانه ای برای سوئیچ بین نسل سوم و چهارم خودکار بدون نیاز به تغییر تنظیمات آن ، گزینه بهتر را خودش انتخاب می کند.

اشتراک گذاری دکل!

اپراتورهای مختلف تلفن همراه ، دکل هایشان را در نقاط گوناگونی می گذارند ، بنابراین نباید انتظار داشت کیفیت شان در همه نقاط یکسان باشد. با این حال برخی اپراتورهای تلفن همراه ، در عین حال که با هم رقابت دارند ، برای افزایش رضایت مشتریان شان در پوشش دهی بهتر ، با هم همکاری می کنند و حتی دکل هایشان را در اشتراک یکدیگر قرار می دهند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر