ایز

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطای مدرک انستیتو انفورماتیک فنی کار

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

در چند سال اخیر، Dock ، به عنوان یکی از المان‌ های دسکتاپ مک ، به محبوبیت زیادی دست یافته‌ و حال به بخشی جدایی‌ ناپذیر از سیستم‌ عامل مکینتاش تبدیل شده است . داک ، فوق‌العاده کاربردی بوده و به راحتی قابل شخصی‌ سازی است . علاوه بر این به کمک آن می‌توانیم به هر اپلیکیشنی دسترسی داشته باشیم . در ادامه با ترفندهایی آشنا خواهیم شد که داک را برای ما بیش از پیش کاربردی خواهد کرد .
با‌گذشت زمان ، داک تکامل یافته‌ تر شده و علاوه بر کاربری اصلی خود، به ما امکان می‌دهد که نظارت بهتری بر روی دانلود‌ها ، فایل‌ها و فولدرهای خود داشته باشیم . اما در ادامه می‌خواهیم استفاده از داک را یک مرحله جلوتر برده و به کمک ترمینال از توانایی‌های آن بیشتر بهره‌ ببریم .
دسترسی به تنظیمات داک
اگر می‌خواهد تنظیمات اصلی داک را شخصی‌ سازی کنید ، نیازی نیست این کار را از طریق تنظیمات سیستم (System Preferences) انجام دهید . کافی است بر روی بخش جدا کننده اپلیکیشن‌ها از فولدرها، بر روی داک راست‌کلیک کنید . گزینه آخر در منوی باز شده شما را مستقیماً به بخش تنظیمات داک منتقل خواهد کرد .
افزودن فضای خالی به داک
اگر اپلیکشن‌های زیادی بر روی داک دارید ، یکی از بهترین روش‌های مدیریت ، تقسیم‌کردن آن‌ها به گروه‌های مختلف است . اما قبل از هر چیز، برای انجام این کار به فضای خالی به عنوان جداکننده نیاز دارید . برای این‌کار، ترمینال را باز کرده و دستور زیر را در آن کپی کنید . در پایان کلید return را بفشارید.
defaults write com.apple.dock persistent-apps -array-add '; tile-type="spacer-tile";' ; killall Dock
با انجام این کار یک فضای خالی در قسمت اپلیکیشن‌های داک ایجاد خواهد شد .
اگر قصد دارید فضای خالی را در بخش فولدر‌ها ایجاد کنید، دستور زیر را در ترمینال وارد کرده و کلید return را بفشارید .
defaults write com.apple.dock persistent-others -array-add  ' ; tile-type="spacer-tile ";' ; killall Dock
فضای خالی ایجاد شده ، رفتاری شبیه سایر آیکون‌های داک دارد و شما می‌توانید به راحتی آن را جابه‌جا کنید . اگر هم خواستید آن را حذف کرده و داک به حالت پیشین خود بازگردانید ، کافی است فضای خالی را به بیرون داک بکشید (Drag Out).
کنترل کردن مک از درون داک
این ترفند ، به لطف ابزاری به نام Dockables ، احتمالاً یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان با داک انجام داد . به کمک این ابزار، خاموش ‌کردن ، راه‌اندازی مجدد (Restart)، حالت Sleep ، گرفتن اسکرین‌ شات و خیلی کارهای دیگر را می‌توان از درون داک انجام داد.
به کمک این ابزار رایگان حتی می‌توان به کمک Time Machine، از مک بک‌آپ گرفت . بعد از اینکه این ابزار را دانلود کردید ، آن را نصب کرده و در پایان فولدر آن را به بخش فولدرهای داک بکشید . با انجام این کار، تمام امکانات فوق در دسترس شما قرار خواهند گرفت .

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .