آموزش و تشریح یونیت ظهور در فتوکپی

دولومپنت درآموزش تعمیرات دستگاه کپی به معنی ظهور ، پیشرفت و تکامل است که خود شامل دو قسمت است:

-تونر (Toner): از مشتقات کربن است.
-دولوپر (Developer): از مشتقات آهن است.

تونر و دولوپر عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را انجام می دهد. در این قسمت یک تانک تونر و یونیت دولوپر وجود دارد که برای بیرون آوردن آن باید ضامن مربوط به آن را آزاد نماییم.

تانک تونر بالای تانک دولوپر قرار دارد.

تونر وقتی که وارد تانک دولوپر گردید با دولوپر مخلوط می گردد و دارای بار منفی می شود. تونر و دولوپر بر روی سطح مگنت تانک دولوپر با درام در تماس می باشند. در این هنگام تونر دارای بار منفی جذب نقاطی از درام که دارای بار مثبت می باشند می گردد. اکنون در واقع تصویر سند بر روی سطح درام تشکیل شده است.

در تانک دولوپر یک سنسور به نام TDS قرار دارد. که مقدار ترکیبی تونر با دولوپر را معین می کند به این ترتیب که با چرخیدن موتور تونر، همزن های تانک دولوپر و نیز مگنت تانک دولوپر به وسیله درایور تامین گردد. درایور چرخ دنده هایی هستند که در بیرون تانک با چرخ دنده موتور تونر در ارتباط می باشند و با چرخیدن موتور تونر به حرکت و چرخیدن در می آیند.

داخل تانک تونر از ۲ همزن و یک غلطک نمدی تشکیل شده که با چرخیدن همزن ها و غلطک های نمدی یا بهتر است بگوییم اسفنجی تونر وارد تانک دولوپر می شود.

به علت چرخیدن دائمی اجزای تانک دولوپر (همزن ها ، مگنت و چرخ دنده ها) نتیجه می گیریم که تونر ریخته شده در تانک دولوپر به وسیله ی همزن های تانک دولوپر به طور مداوم با دولوپر مخلوط می شود.

طرزکار با تانک دولوپر در آموزش تعمیرات فتوکپی
ولتاژ مورد نیاز مگنت از طریق مدارH.Vیا برد(های ولتاژ) تامین می گردد که به آن اصطلاحا بایاس (Bias) می گویند. چون دولوپر از مشتقات آهن می باشد جذب غلطک مگنت می شود و غلطک در تماس مستقیم با درام می باشد. با رسیدن بایاس به غلطک مگنت (که از این به بعد به آن مگنت می گوییم) دولوپری که جذب مگنت است و با چرخیدن مگنت همراه مگنت می چرخد خاصیت بار دار کردن تونر را پیدا می کند.تونر با دولوپر مخلوط است و با دولوپر همراه با مگنت می چرخند و این تونر که به وسیله ی دولوپر بار منفی پیدا کرده است ، از مگنت که دائما در تماس با درام است جدا شده و به قسمت هایی از درام که بار مثبت دارند جذب می شود و تصویر بر روی درام تشکیل می گردد.

تونر بر خلاف دولوپر بسیار سبک بوده و به راحتی جذب درام می گردد ولی دولوپر چون از مشتقات آهن می باشد به مگنت که خاصیت آهن ربایی دارد و با رسیدن بایاس به ان این خاصیت افزایش نیز می یابد کاملا چسبیده است طوری که درام اصلا قادر به جذب دولوپر و جدا کردن آن از مگنت نمی باشد.
با این توضیحات به این نتیجه می رسیم که چرا در تعمیرات فتوکپی به تونر پودر سبک و به دولوپر پودر سنگین می گویند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر