بدافزارها یا ویروس ها چگونه به موبایل ما راه پیدا می کنند .

تا قبل از عرضه آندروید ۴٫۲ ، قابلیت های ضد بدافزاری و امنیتی به صورت پیش فرض در آندروید زیاد کاربردی نبودند .

اما از موقعی که فروشگاه گوگل پلی شروع به کار کرد . درصد امنیت اپلیکیشن های ارائه شده افزایش پیدا کرد .

در تعمیرات موبایل می بینید که ، سیستم های امنیتی به صورت دائم در حال بررسی اپلیکیشن های موجود در فروشگاه آندروید هستند. و به محض کشف موارد آلوده آنها را از فروشگاه حذف کرده. و همچنین آن اپلیکیشن را از دستگاه کاربران نیز حذف می کند.

مسلما در تعمیرات موبایل کاربرانی که اقدام به دریافت و نصب اپلیکیشن ها از سایت های دیگر می کنند. در معرض خطر آلودگی قرار خواهند داشت .

مطالعات آزمایشگاه امنیتی مک آفی نشان می دهد که:

بیش از ۶۰ % بدافزارهای آندروید متعلق به خانواده ای از بدافزارها به نام FakeInstaller می باشند .

در واقع بدافزارهای این خانواده خود را به عنوان اپلیکیشن های قانونی و بی خطر معرفی می کنند.

و همین مورد باعث می شود که کاربران به آنها اعتماد کنند .

در آموزش تعمیرات موبایل این کار شباهت زیادی به تروجان های ویندوزی دارند.

که با ظاهر یک برنامه بی خطر کاربران را فریب داده است. و پس از ورود به سیستم عملیات مخرب خود را آغاز می کنند .

اینگونه اپلیکیشن های مخرب ممکن است در صفحات وبی باشند که ادعا می کنند که:

سایت رسمی یا غیر رسمی مربوط به آنها هستند و یا فروشگاه های غیر رسمی آندروید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند در تعمیرات موبایل باعث آلودگی اکثر کاربران شود .

حربه ای به نام نسخه رایگان برنامه های پولی است . فرض می کنیم که شما مدت زیادی به دنبال یک اپلیکیشن آندرویدی می گشتید.

و حالا آن را پیدا کرده اید و مشاهده می کنید که آن اپلیکیشن رایگان نیست و باید برای آن هزینه کنید . کاربران خارج از ایران می توانند به راحتی آن اپلیکیشن را خریداری کنند.

ولی کاربران ایران به دلیل مشکلات نظیر نداشتن کارت های اعتباری بین المللی نمی توانند آن اپلیکیشن را خریداری کنند .

اما حالا چه باید کرد ؟

شاید فکر کنید که باید به دنبال نسخه های رایگان آن اپلیکیشن باشیم . اما این کار درصد ریسک بسیار بالایی دارد. چون اکثر نسخه های رایگان یک اپلیکیشن آندرویدی پولی ، آلوده به کدهای مخرب هستند . پس این ریسک را نکنید .

بهتر است به دنبال موارد مشابه باشید . شاید نسخه رایگان آن را بتوانید پیدا کنید.

جزئیات آنتی ویروس موبایل بومی

نخستین ضد بد افزار بومی مخصوص تلفن همراه ، توسط یک شرکت دانش بنیان و با حمایت یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور ، در تعمیرات موبایل طراحی شد. که تا پایان خرداد ماه در بازار عرضه شد.

حسین حیدری مجری طرح این بد افزار بومی ، جزئیات عملکردی این نرم افزار را که با هدف کنترل سرقت اطلاعات در گوشی های موبایل طراحی شده است ، تشریح کرد.

وی با بیان اینکه سیستم عامل اندروید نسبت به iOS و ویندوز موبایل ، در خطر بیشتر حمله ویروس ها و سرقت اطلاعات است.

اظهار کرد:

بر این اساس در ضد بد افزار بومی ویژه ی موبایل که برای نخستین بار در ایران طراحی و ساخته شده .

امنیت سیستم عامل اندروید گوشی های موبایل ، در ۳ لایه دسترسی تامین شده است.

حیدری گفت:

بسیاری از کاربران موبایل از این موضوع اطلاع ندارند که:

با دانلود و نصب اپلیکیشن ها بر روی گوشی های خود ، اجازه دریافت اطلاعات گوشی شان (از جمله تصاویر و سایر اطلاعات) را به سازنده اپلیکیشن می دهند. و از طرفی تعداد قابل توجهی از اپلیکیشن ها ، خود به صورت ویروس کامپیوتری عمل کرده و بی اجازه نسبت به سرقت اطلاعات اقدام می کنند.

مجری طرح ضد بد افزار بومی ((گریپ فروت)) با تاکید بر اینگه کاربران باید توجه داشته باشند. که در زمان نصب اپلیکیشن ، اجازه دسترسی تمامی اطلاعات گوشی را به سازنده APP مورد نظر ندهند ، او اضافه کرد:

موارد بسیاری از استفاده بی اجازه از دوربین کاربر و سایر اطلاعات گوشی وی شناسایی شده است.

بر این اساس این آنتی ویروس می تواند تمامی این موارد را کنترل و به کاربر گزارش دهد.

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر