NFC: مخفف کلمه لاتین Near Field Communiation است و به معنی ارتباط میدانی نزدیک است در این فن آوری حتی در زمان اموزش تعمیرات موبایل میتوان از فاصله حداکثر ۱۰ سانتی متری بین دو دستگاه ارتباط برقرار کرد NFC برای پرداخت پول نیز استفاده میشود.

OTG: از این قابلیت میتوان برای اتصال حافظه های خارجی و هاردهای اکسترنال از طریق درگاه USB استفاده کرد که باید تبدیل USB مناسب برای آن تهیه شود همچنین اتصال ماوس و کیبورد گوشی نیز میسر میشود که در هنگام آموزش تعمیرات موبایل باید به آن دقت کرد.

SAR:هر موبایلی که در شبکه GSM کار می کند یک سیستم دریافت کننده و فرستنده امواج رادیویی دارد به میزان جذب این تششعات توسط بدن انسان SAR میگوییم.

WiFi:مخفف کلمات Wireless Fidelity بوده و در حقیقت یک شبکه بی سیم است که مانند امواج رادیویی و تلویزیون و سیستم های تلفن همراه از امواج رادیویی استفاده میکند هنگام آموزش تعمیرات موبایل بهتر است که WiFi موبایل خاموش باشد.

GPS:جی پی اس سیستم موقعیت یاب جهانی منظومه ای از ۲۴ ماهواره است که زمین را دور میزند و در هر مدار ۴ ماهواره قرار دارد و توسط وزارت دفاع ایالات متحده پشتیبانی میشود.

GPRS:خدمات رادیویی مربوط به بسته های اطلاعات با نام اختصاری GPRS با بکارگیری زیر ساخت شبکه GSM امکان خدماتی نظیر مرور اینترنت ایمیل ارتباطات تصویری را فراهم میکند.

۳G:نسل سوم، نسل سوم گوشی های موبایل که شامل برتری های نسبت به نسلهای ما قبل خود هستند . نظیر انتقال اطلاعات با حجم بالا ، کنفرانس های ویدیویی و دسترسی کامل به اینترنت با سرعت بالا اشاره کرد.

LTE: نسل چهارم شبکه گوشی های موبایل این فناوری میتواند مسیر های طولانی تری را پوشش دهد از مزایای این فن آوری سرعت دانلود تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود تا ۷۵ مگابیت بر ثانیه است که این مورد در آموزش تعمیرات موبایل میتواند کارآمد باشد.