انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
آموزش تعمیرات تبلت و موبایل تخصصی | ویژه بازار کار
Image not available
Cake Festival
21 June, 2016
Image is not available

Spend the day strolling Royal Garden and sampling Seattle' finest cakes from the city's greatest bakers. Treat yourself to this groundbreaking, history-making festival that celebrates a slice of our history. For more information, click here.

Image is not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

آشنایی با باتری و توصیه های ایمنی

باتری وسیله ای است که جهت تامین برق مورد نیاز دستگاه بکار می رود و ولتاژ تولیدی آن برای گوشی های مختلف فرق دارد ولی معمولا برای اکثر موبایل ها ولتاژی در حدود ۳٫۶ الی ۳٫۷ ولت است . در این آموزش شما با جنس های مختلف باتری که شامل لیتیوم، نیکل ، متال هیدرات می باشد آشنا می شوید . باتری ها را در موبایل میتوان به دفعات شارژ کرد .

نکات آموزش نگهداری باتری موبایل

حتما برای اولین بار که باتری مورد شارژ قرار میگیرد بایستی تا پیغام شارژ به طور مدام زیر شارژ باشد تا در آینده از حداکثر فضای سلول های باتری استفاده گردد.
اگر میخواهید باتری شما نیازی به تعمیر پیدا نکند هنگامی که از آن استفاده نمیکنید در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
خرابی باتری موبایل ممکن است باعث شود تا گوشی شما به تعمیرات موبایل نیاز پیدا کند. پس در مواقعی که باتری توسط شوک راه اندازی نمی شود ممکن است ارتباط بین سلول های باتری قطع باشد که میتوان این مورد را تست کرد و برطرف کرد تا نیازی به تعمیرات موبایل خود نداشته باشیم.
آموزش نحوه ی نصب باتری در هنگام تعمیرات موبایل

جهت نصب باتری باید به پین های اتصال آن توجه کرد و بطور صحیحی آن را در محل خود قرار داد تا هنگامی که دستگاه موبایل روشن است باتری بیرون آورده نشود زیرا ممکن است اطلاعات مربوط به حافظه آسیب ببیند و یا موجب سوختن سیم کارت شود.

زمانی که در حال تعمیر موبایل هستیم چگونه تشخیص دهیم میزان شارژ چقدر است؟ هنگامی که باتری موبایل کامل شارژ شده باشد قسمتی از صفحه که وظیفه نشان دادن میزان شارژ است میزان حداکثر را نشان میدهد. یا میتوان باتری را در موبایل دیگری انداخته و میزان شارژ آن را مشاهده کرد.