پورت سخت افزاری شبکه: اگر پس از این که تمامی موارد فوق را بررسی نمودید؛ هنوز هم مشکل وجود داشت ؛ باید پورت مربوط به شبکه را تعویض نمایید. با توجه به Onboard بودن این پورت ، شاید مجبور به تعویض مادربرد باشید. البته بهتر است از یک کارت شبکه ی PCMCIA استفاده نمایید.

کارت شبکه بی سیم در لپ تاپ ظاهر نمی شود. در این حالت ، در بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (Device Manager) کارت شبکه ی بی سیم وجود ندارد. به نظر می رسد که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است.
علت بروز این مشکل را می توان در موارد زیر جستجو نمود:
-قطع کارت شبکه ی بی سیم از مادربرد: ممکن است نقاط اتصال کارت شبکه ی بی سیم با مادر برد، اکسیده شده و سبب قطع ارتباط میان آن ها شده باشد. در این مواقع باید کارت بی سیم با مادربرد ، اکسیده شده وسبب قطع ارتباط میان آن ها شده باشد. در این مواقع باید کارت بی سیم را از محل خود بیرون آورده و نقاط تماس با مادربرد را روی هر دو قطعه ، کاملا تمیز کنید.
- نرم افزار شبکه معیوب است: ابتدا نرم افزار راه انداز کارت شبکه ی بی سیم را حذف کرده و مجددا ان را نصب کنید. اگر مشکل حل نشد؛ سیستم عامل لپ تاپ را فرمت نموده و مجددا نصب نمایید.
- کارت شبکه ی بی سیم معیوب است: اگر تمامی موارد فوق را امتحان کردید ؛ اما هنوز مشکل وجود داشت باید کارت شبکه را تعویض نمایید.
- مادربرد معیوب است: در صورتی که باز هم مشکل حل نشد ؛ باید مادربرد را تعمیر و یا تعویض نمایید. پیشنهاد می گردد به جای تعویض مادربرد ، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.
لپ تاپ به روتر شبکه بی سیم متصل می شود؛ اما قادر به برقراری ارتباط با اینترنت نمی باشد، در این آموزش تعمیر لپ تاپ به رفع این مشکل می پردازیم. صفحه ی مرورگر شما (مثلا Internet Explorer یا Firefox) قادر به باز کردن هیچ وب سایتی نیست.
سایر رایانه ها از طریق همان روتر با اینترنت در ارتباط اند.
علت بروز این مشکل را در عوامل زیر جستجو نمایید:
-تنظیمات اشتباه مرورگر وب: اگر از مرورگر Internet Explorer استفاده می کنید؛ به بخش Option رفته و در آن جا گزینه ی Advanced را انتخاب کنید. سپس با انتخاب دکمه ی Restore Advanced Setting، تنظیمات مرورگر را به حالت پیش فرض (Default Setting) برگردانید.
-تنظیمات اشتباه اتصال به اینترنت: بررسی کنید: بررسی کنیدکه آیا تنظیمات ارتباطی روتر با تنظیمات اتصال به اینترنت لپ تاپ ، مطابقت دارد یا خیر.
-مشکل نرم افزاری: اگر تمامی تنظیمات صحیح بود؛ اما باز هم ارتباط با اینترنت برقرار نشد؛ باید نرم افزار راه انداز شبکه ی بی سیم را از نو نصب کنید. در صورتی که باز هم مشکل حل نشد؛ باید سیستم عامل لپ تاپ را از نو نصب نمایید.