آموزش تعمیرات آبخوردگی
آبخوردگی جز ان دسته است از ایراداتی است که میتواند عیوب پیچیده ای را به وجود آورد که در نهایت منجر به تعمیرات موبایل میشود و از آنجایی که آب میتواند به قسمت های مختلف زیر آی سی نفوذ کند مراحل تعمیر پیچیده تر میشود پس قبل از تعمیرات موبایل آبخورده حتما باید آموزش های لازم برای تعیمرات موبایل را بدانیم. در مواردی آبخوردگی به موبایل سونی را میتوان از طریق یک شست وشو سطحی به کمک آلتراسونیک یا مواد شوینده ی دیگر مانند اسپری خشک بر طرف کرد اما اگر آبخوردگی زمان گذشته باشد به نحوی که قسمت های آب خورده تغییر رنگ داده باشد ممکن است نتوان فقط با شستشو اثر آبخوردگی را پاک نمود در این حالت میتوان محل مورد نظر را کمی با روغن فلکس آغشته نمود سپس یه کمک هویه ی هوای گرم محدوده ی مورد نظر را کمی گرم نمود و در نهایت اقدام به شستشو کرد. در هنگام تعمیر موبایل دقت کنید میزان گرما به حدی باشد که منجر به باز شدن لحیم قطعات و یا آسیب بیشتر به PCB نگردد.به کثیفی کانکتور سیم کارت دقت کنید در صورتی که به روش های گفته شده کانکتور تمیز نگردد میتوانید با یک جسم تیز مثل کاردک جرم را از روی آن پاک کنید
نکته آموزش تعمیرات موبایل: ممکن است ایراد آبخوردگی به گونه ای باشد که شستشو برد معیوب تر گردد بهتر است قبل از هر اقدامی با مالک دستگاه مشورت گردد.
بعضی از گوشی ها دارای برچسب تعیین میزان آبخوردگی هستند با توجه به میزان کدر شدن رنگ برچسب میتوان به درصد آبخوردگی گوشی پی برد.
عدم شناسایی سیم کارت هنگام تعمیرات آبخوردگی گوشی
ممکن است این ایراد ناشی از عدم اتصال کانکتور و سیم کارت باشد که در این حالت بایستی از تمیزی کانکتور ها اطمینان حاصل کرد. در مواردی ممکن است عدم اتصال به دلیل کم حجم بودن حالت ارتجاعی کانکتور ها باشد که میتوان با کمی بلند کردن کانکتور ها این حالت را تقویت نمود.
نکته آموزش تعمیرات موبایل: دیود های محافظ صفحه و هر کانکتوری را مستقیما میتوان از روی همان کانکتور تست نمود.