آموزش سخت افزار پارت پنجم

معماری کامپیوتر
در این درس طراحی کلی و لایه های سیستم کامپیوتر، نحوه ارتباط اجزای مختلف کامپیوتر و مفهوم داده هامورد بررسی قرار می گیرند. شما پس از خواندن این مطالب درک مناسبی از نحوه تعامل اجزای کامپیوتر به دست خواهید آورد.

Computer family
خانواده کامپیوتری واژه ای متداول برای نشان دادن گروهی از کامپیوتر هاست. کامپیوترهای هم خانواده، بر اساس یک پردازنده یا پردازنده های سازگار باهم طراحی شده است و دستورالعمل های یکسانی را پشتیبانی می کند، به این صورت که برنامه های نوشته شده برای یک خانواده، در تمامی کامپیوترهای آن خانواده قابل اجراست. در مقابل، کامپیوترهایی که در خانواده های متفاوت قرار دارند از جهت دستورالعمل باهم ناسازگار بوده و برنامه های نوشته شده برای یکی، در دیگری اجرا نمی شود. مهم ترین خانواده های کامپیوتری عبارتند از:

▪IBM: کامپیوترهای این خانواده بر اساس پردازنده های Intel و پردازنده های سازگار با آن مانند AMD طراحی می شوند. این نام از شرکت IBM که در گذشته قطب دنیای کامپیوتر بود گرفته شده است، هرچند امروزه اهمیت این شرکت مانند گذشته نیست ولی هنوز از معماری آن استفاده می گردد، گاهی به این خانواده، Intel نیز گفته می شود. کامپیوترهای خانواده IBM که محصول آن شرکت نمی باشند، IBM compatible نامیده می شوند.

▪ Apple: این کامپیوترها بر اساس پردازنده های Motorola طراحی شده اند و فقط برخی محصولات شرکت Apple در این خانواده قرار گرفته اند. امروزه، این شرکت نیز کامپیوترهای خود را براساس پردازنده های Intel طراحی می کند و کامپیوترهای جدید آن در خانواده IBM قرار می گیرند.

▪ SPARC: کامپیوترهای این خانواده بر اساس پردازنده های شرکت Sunmicrosystems طراحی می شوند و معمولا در شبکه های مبتنی بر محصولات همین شرکت کاربرد دارند.

▪Alpha: کامپیوترهای این خانواده بر اساس پردازنده های شرکت DEC طراحی می شوند و امروزه کاربرد زیادی ندارند.

اغلب کامپیوترهای دنیا از خانواده IBM هستند و استقبال از این کامپیوترها به دلایل زیر است:

▪ شرکت IBM به شرکت های دیگر اجازه کپی برداری از محصولاتش را داد و این امر موجب شد تعداد زیادی از شرکت ها، علاوه بر سخت افزارهای مشابه با کامپیوترهای IBM، نرم افزارهای فراوانی را برای اجرا در آنها تولید کنند و وجود این نرم افزارها از دلایل مقبولیت آن شد. البته، امروزه کامپیوترهای IBM compatible از طراحی IBM کپی نمی گیرند و خود صاحب فناوری هستند.

▪ کامپیوترهای این خانواده دارای ویژگی backward compatibility هستند، یعنی محصولات و فناوری های جدید با محصولات قدیمی نیز سازگار هستند و قابلیت کار کردن با آنها را دارند. همین ویژگی موجب ارتقای کامپیوترها با هزینه کمتر و به صورت ساده تر شد.

به خانواده کامپیوتری، platform نیز گفته می شود، هر چند که این اصطلاح در کاربرد روزمره به سیستم عامل مورد استفاده در کامپیوتر و شبکه هم اطلاق می گردد، در واقع platform محیطی است که برنامه های کاربردی بر اساس آن تولید و اجرا می گردند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر