آموزش تعمیر LCD , LED قسمت بیستم

 پیکسل های خراب شده یا چسبیده در مانیتور

اگر در مانیتوری پیکسل آن از کار افتاده یا از بین رفته بود معمولا به خاطر خرابی ترانزیستور مربوط به ان پیکسل یا به هم ریختگی کریستال مایع در صفحه نمایش است که گاهی اوقات قابل رفع شدن می باشد. پیکسل چسبیده : پیکسل چسبیده یکی از پیکسل هایی است که در صفحه نمایش مانیتور LCD  خراب شده است. پیکسل چسبیده شده به صورت نقطه ای به رنگ ثابت است و بدون هیچ هدفی دائما روشن می ماند. پیکسل های چسبیده بیشتر در زمینه های سیاه و به صورت تک رنگ آبی ، قرمز یا سبز یا ترکیبی از این رنگ ها مثل زرد و بنفش و یا حتی سفید دیده میشوند. معمولا رنگ های سبز و قرمز . یا آبی به صورت تک رنگ به این حالت در می آیند. بعضی از کاربران پیکسل چسبیده را سوخته تصور میکنند گاهی ممکن است که یکی از رنگ های داخل پیکسل خاموش شده باشد و پیکسل سیاه به نظر برسد. پیکسل های چسبیده در مانیتور ها و تلویزیون های LCD  و دستگاه های پرتابل مثل لپ تاپ و PSP  به وجود می آیند. هر پیکسل در صفحه نمایشگر LCD  از سه سلول تشکیل شده است یک سبز و یک آبی و یک قرمز که از ترکیب آن ها رنگ های مرتبطی که باید ساخته شود تولید میشود. پیکسل های چسبیده در نتیجه این بوجود میآیند که یک یا چند سلول نتوانند روشن شوند . این پیکسل ها در زمینه سفید چندان جلب توجه نمیکنند برای مشخص کردن آنها تصویر زمینه باید تیره و یا سیاه باشد تا بتوان مکان آن را در صفحه نمایش تشخیص داد.
نحوه بر طرف کردن پیکسل چسبیده

روش فشار

۱- مانیتور LCD  را روشن کرده و یک پس زمینه سیاه انتخاب کنید. حال مکان پیکسل چسبیده را مشخص کنید

۲- پارچه نرمی تهیه کرده و ان را دور انگشتتان بپیچید . حال به آرامی نقطه مورد نظر را مالش دهید به هیچ وجه سطح را خراش ندهید.

۳- فقط به نقطه مورد نظر فشار مالش وارد کنید در غیر این صورت  ممکن است پیکسل های چسبیده بیشتری به وجود اید . وقتی فشار را اعمال کردید صفحه نمایش را خاموش و روشن کنید . این عمل را چند بار پشت سر هم انجام دهید.

۴- انقدر به فشار دادن نقطه مورد نظر ادامه دهید تا نقطه چسبیده محو گردد. گاهی اوقات ممکن است پیکسل چسبیده دوباره رویت شود برای همین چند بار این عمل را انجام دهید.

۵-بعد از این که روش فشار را امتحان کردید ، اگر پیکسل چسبیده هنوز برقرار است باید از روش نرم افزار اقدام به رفع عیب کرد.

روش نرم افزار ۱-سعی کنید نرم افزار  Datume Pix Repair  یا Fix Pixel  را اجرا کنید گاهی اوقات پیکسل های چسبیده یا خاموش و روشن شدن سریع میتوانند تحریک شوند. ۲- اگر پیکسل چسبیده هنوز بر قرار شده است ، نرم افزار برای چند ساعت باید کار کند اگر باز هم پاسخ مثبت نبود LCD  پنل باید تعویض شود . البته چند نقطه در تصویر تاثیری در دید تصویر ندارد و معمولا نیازی به تعویض پنل نیست.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر