انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
آموزش تعمیرات تبلت و موبایل تخصصی | ویژه بازار کار
Image not available
Cake Festival
21 June, 2016
Image is not available

Spend the day strolling Royal Garden and sampling Seattle' finest cakes from the city's greatest bakers. Treat yourself to this groundbreaking, history-making festival that celebrates a slice of our history. For more information, click here.

Image is not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

بلندگو (کپسول گوشی) زمانی که آی سی صدا تبدیلات را انجام داد باید خروجی آنالوگ را بلند گو بدهد . معمولا در بعضی از بردهای موبایل قبل از اتصال سیگنال خروجی از آی سی صدا به بلندگو از دو مقاومت یا سلف محدود کننده به صورت سری با بلندگو استفاده میکنند. می توانیم در صورتی که صدای دریافتی بلندگو ضعیف باشد ونتوانیم با ولوم صدا را بیشتر کنیم، از طریق این مقاومت ها در قدرت صدا تاثیر بگذاریم.

نکته ی آموزش تعیمرات موبایل : اگر با مورد ضعیف بودن صدا در یک گوشی بخورد کردید ابتدا با کمی فشار هوای هیتر بلندگو را گردگیری کنید . در صورتی که صدا تغییری نداشت، در بیشتر موارد احتمال خرابی در بلندگو می باشد. در این صورت باید بلندگو را تعویض کنیم ولی میتوان با روش دیگری نیز حجم صدا را افزایش داد . کافی است مقاومت های محدود کننده بلندگو را از روی برد پیدا کنیم. سپس با یک سیم یکی از مقاومت ها را یکسره نماییم. این عمل باعث میشود امپدانس کم شود و در نتیجه جریان بیشتری در بلندگو داشته باشیم و حجم صدای بلندگو افزایش یابد. در بعضی موارد ضعیف بودن صدای مربوط به درست وصل نشدن کانکتورها ی بلندگو به برد است. میتوان توسط یک لایه روی لحیم محل اتصالات کانکتور ها ، کیفیت اتصال را بهتر کرد. میکروفن برای دریافت صدا و انجام تبدیلات وارسال از یک میکروفن خازنی در موبایل استفاده میشود میکروفن خازنی معمولا از یک صفحه کریستالی است که به صدا حساس است و همراه آن یک ترانزیستور تقویت کننده وجود دارد. کیفیت دریافت میکروفن های خازنی در مقایسه با انواع دیگر بسیار زیاد است یکی از دلائل آن داشتن ترانزیستور تقویت کننده داخل میکروفن است. ترانزیستور میکروفن جهت تقویت نیاز به ولتاژ DC دارد. این ولتاژ را بایستی توسط قطعاتی در برد موبایل فراهم کنیم. هر چه سطح ولتاز را افزایش دهیم، حساسیت و قدرت دریافتی میکروفن بیشتر استبه این ولتاژ ، ولتاژ بایاس میگوییم. در صورتی که صدای ارسالی از موبایل ضعیف باشد میتوان از طریق یکسره کردن پایه کلکتور و امیتر ترانزیستور ، ایراد را تا حد زیادی رفع کرد ، توجه داشته باشید که مطابق شکل زیر ولتاژ کلکتور به میکروفن خواهد رسید ومیکروفن حداکثر تقویت را انجام میدهد مشابه این عمل را میتوان در انواع مختلف بایاس میکروفن انجام داد.