آموزش تعمیرمانیتورهای LCD ، آشنایی با تکنولوژی صفحه کریستال مایع قسمت پنجم


  زاویه دید

مانیتورهای CRT از هر زاویه ای قابل رویت هستند، ولی اکثر مانیتور های LCD این گونه نیستند. اگر تعداد بیننده همزمان چند نفر باشد، زاویه ی دید، یکی از مهمترین خصوصیاتی است که حین خرید مانیتور باید دقت شود. اگر از زوایای مختلف به LCD نگاه کنید، دیدتان نسبت به زاویه تغییر می کند. در بعضی از تک زاویه ای ها حتی تصویر محو میشود. این امر به دلیل آن است که تصویر LCDها از طریق صفحه ای که ولتاژ در پیکسل های آن جریان دارد روشن میشود و این همان سایه رنگها است. بهترین تصویر در مانیتورهای LCD زمانی مشاهده می شود که مستقیم به آن نگاه کنیم.

زاویه دید در مانیتورهای LCD به نقطه دید از مرکز مانیتور تا نقطه ای که تصویر محو می شود مربوط می گردد. اگر زاویه دید ۱۸۰ درجه باشد، اشراف به کل LCD وجود خواهد داشت ولی در حالت عادی زاویه دید LCDهای موجود در بازار ۱۴۰ درجه در جهت افقی و ۱۲۰ درجه در جهت عمودی است. در سیستم های با کنتراست بالا میدان دید مانیتورها افزایش می یابد.
 ارتباط دیجیتال و آنالوگ

LCDها قطعات دیجیتال هستند، بنابراین برای نمایش تصویر، ورودی تصاویر آنالوگ آنها باید به دیجیتال تبدیل شود. یک کارت گرافیک با واسطه خروجی تصویر(DVI) میتواند تصویر دیجیتال را مستقیما بدون هیچ تبدیلی به صفحه نمایش ارسال کند. بعضی از مانیتورها با ورودی آنالوگ هستند(کانکتور D شکلی که ۱۵ پین در سه ردیف متوالی دارد و D-SUB نام دارد)، بعضی دیگر با هر دو ورودی و تعدادی دیگر فقط با ورودی دیجیتال هستند. تصویر online casino انتقالی توسط DVI از کیفیت بهتری نسبت به VGA برخوردار است. علی رغم این نکته که مانیتورهای LCD عملیات تبدیل سیگنالها را به خوبی انجام می دهند، استفاده از ورودی آن ها (دیجیتال یا آنالوگ) هیچ فرقی نمی کند.

 مدل های افقی و عمودی (Vertical & Horizontal)

بعضی از LCDها قابل چرخش هستند و تصویر آنها را می توان در دو حالت افقی و عمودی مشاهده کرد.مدل عمودی بیشتر برای دیدن تصاویر یا کارکردن با اینترنت که تعداد صفحات بیشتری را نشان می دهد کاربرد دارد.
 طول عمر LCD

طول عمر LCDها مدت کارکرد آن هاست که به ساعت بیان میشود. اگر با نور بک لایت ۵۰% روشنایی آن ها تنظیم شود،طول عمر متوسط آن ها محاسبه می شود. طول عمر این مانیتورها از مانیتور های CRT بیشتر است. طول عمر متوسط LCDها حدود ۵۰۰۰۰ ساعت است.در حالی که مانیتور های CRT بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ ساعت است. استفاده از LCD به دلیل داشتن طول عمر بالا کاملا مقرون به صرفه به نظر می رسد.
 کاربرد LCD

پنل های LCD بسته به کاربردشان در ابعاد مختلف وجود دارند. مدل های کوچک آن ها درتجهیزات الکترونیکی قابل حمل (پرتابل) وابعاد بزرگ تربرای تجهیزاتی که ثابت هستند کاربرد دارند.

ازجمله موارد استفاده آن ها میتوان به لپ تاپ ها، ماشین حساب ها وساعت های دیجیتال ، ما نیتورها، تلویزیون ها ، سیستم کنترل ماشین ها ، ماشین های صنعتی ، …. اشاره کرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر