نرم افزار موبایل Z5

سونی در محصول Z5 خود کار زیادی را بر روی نرم افزار و سیستم عامل انجام نداده است بیشتر کارها بر روی طراحی و سخت افزار آن انجام شده است. این Z5 با سیستم عامل Lolipop 5.1 بیرون آمد و البته سیستم عامل Android 6.0 ، Marshmallow را هم برای این گوشی در دسترس قرار خواهد داد ، اما در زمانی که این مطلب را می نویسیم ، هیچ گونه ارتقا و آپدیتی برای این سیستم عامل وجود ندارد. در کنار همه ویژگی های خوب اندروید ، مانند برنامه های موجود در بازار ، سونی یک ویجت معلق را به شما عرضه کرده است که شامل برنامه هایی نظیر ماشین حساب ، تایمر (زمان سنج) و حتی یک مرورگر اینترنتی می باشد ، که هر زمان از این ویجت استفاده می کنید می توانید آن را تغییر اندازه داده و در یک گوشه از صفحه خود قرار دهید. همچنین در این گوشی می توانید تنظیمات سریع (quick settings) را خصوصی سازی کنید تا مطمئن شوید که برنامه هایی را در دسترس دارید که بیشتر از بقیه از آن ها استفاده می کنید.

در این روزها ، خیلی کم تر شاهد تکه تکه شدن و تغییر زیاد در سیستم عامل اندروید هستیم ، و سونی تولید کننده ای است که خیلی هم رابط کاربری vanilla را به هم نمی زند. این سیستم عامل در آموزش تعمیرات موبایل همچنان دارای شکل معمول خود می باشد و افزونه های موجود در آن مانند تصاویر زمینه ، ویجت ها ، و برنامه هایی مانند Amazon ، Facebook Shopping ، AVG وجود دارند که زیاد هم به آن ها علاقه ای نداریم. ما فکر می کنیم که این کاربران هستند که باید تصمیم بگیرند که چه نرم افزارهایی باید نصب شود.

نتیجه نهایی

هیچ شکی نیست که Xperia Z5 یک گل سرسبد از مجموعه Z شرکت سونی ، و دستاوردی حاصل از پیشرفته تر کردن مدل +Z3 می باشد. ما عاشق شیشه محافظ پشتی این گوشی ، و همچنین حسگر آن که در دکمه ای باریک تعبیه شده است ، هستیم.

آموزش تعمیرات موبایل و تبلت

یک بار دیگر هم باید گفت که دوربین آن عالی است و رقابت شدید به این معنی است که رقبای آن هنوز خیلی عقب تر از آن می باشند. زمانی که قیمت آن برای افراد قابل تقبل باشد ، این گوشی تقریبا بهترین گزینه است ، ولی دوست داشتیم که صفحه نمایش Full HD آن ، خاصیت Quad HD باشد و طراحی آن برای در دست گرفتن زیاد جالب نبود.