دانلود کاربران از اندروید بیشتر اما درآمد iOS بالاتر است. 
آمارهای جدید از دنیای تکنولوژی در آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل نشان می دهد که:
کاربران اپلیکیشن های بیشتری از اندروید دانلود می کنند. و همچنین اندروید تعداد بیشتری کاربر نسبت به “iOS” دارد. اما “iOS” سهم بزرگتری از درآمد دارد.
گزارش سالیانه اپلیکیشن ها تاکید دارد که روند دانلود بیشتر از اندروید همچنان ادامه دارد. حتی این رقم دو برابر کل دانلود ها از “iOS” است.

گزارش “اپ انی” توضیح می دهد که دلیل استقبال بیشتر از گوگل، بازار بهتر در کشورهای هند، ترکیه و مکزیکو است. کاربران در این کشورها دسترسی بیشتری به اپلیکیشن های ارزان و گوناگون اندرویدی دارند. اما همین گزارش اضافه می کند که گوگل پلی بازار خوبی در کشور امریکا دارد.
در آموزش تعمیرات موبایل مشاهده می شود در عین حال اپل در امد و سود بیشتری نسبت به گوگل از ساخت اپلیکیشن ها دارد و می برد.
iOS در سال ۲۰۱۵ ، هفتاد و پنج درصد بیشتر از اندروید درآمد داشت. و این تا حدودی به دلیل خدمات و سرویس های آن پس از ارائه به کاربران است.

کاربران در تنظیمات گوشی های موبایل آیفون مشخصات بانک شان را وارد می کنند. که همین موضوع سبب می شود در زمان استفاده از اپلیکیشن ها اگر پولی باشد مبلغی را بپردازند.

چین یکی از بازارهای بسیار مهم و کلیدی اپل است که بین سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ بیست درصد رشد داشته است. و درآمد آن نیز از این کشور دو برابر شده است.

امکان نصب اپلیکیشن ها در نتایج جستجو گوگل بدون نیاز به گوگل پلی قطعاً برای شما پیش آمده است که در هنگام جستجو در گوگل، با اپلیکیشن هایی رو به رو شده باشید که تمایل به دانلود آنها دارید.
قطعاً برای اینکار باید بر روی لینک گوگل پلی اپلیکیشن مورد نظر کلیک کنید. شما به گوگل پلی هدایت می شوید و در آنجا امکان دانلود اپلیکیشن موردنظر را خواهید داشت.
اکنون گوگل، راه را برای شما آسان کرده است. و در همان صفحه نتایج جستجو گوگل شما امکان دانلود اپلیکیشن مود نظر را دارید و دیگر نیازی به مراجعه به گوگل پلی نیست.