طراحی
G5 گوشی متفاوتی است. می توانید با فشار یک دکمه قسمت زیرین آن را جدا کنید. و از ماژول های دیگری مانند اسپیکر و شاتر دوربین استفاده کنید.
اگر چه این تغییرات کوچک اند، بسیار هیجان انگیزند، زیرا ممکن است در آینده کارایی های بهتر و متفاوت تری پیدا کنند. از نظر خوش دستی با گوشی روبرویید که ضخامت بسیار کمی دارد و به خوبی در دستان شما می نشیند.
اما نکته منفی آن نیز لبه های تیز در محل اتصال قاب جلویی و پشتی دستگاه به کناره های آن است.
بخش ماژولار
این بخش، که در آموزش تعمیرات موبایل متفاوت ترین بخش این گوشی به حساب می آید. با فشار کلیدی در کناره پایینی سمت چپ دستگاه از جای خود خارج می شود.
و این کار را می توانید با فشاری مختصر انجام دهید. زمانی که این بخش از گوشی جدا می شود، بخش زیرین به همراه باتری از جای خود خارج می شود.
با خارج شدن این قسمت، به علت خروج باتری از جای خود، گوشی نیز خاموش می شود. با خروج این بخش می توانید باتری را نیز از جای خود خارج کنید.
و به بخش ماژولار دیگر مانند اسپیکر خروجی یا ماژول دوربین متصل کنید. و دوباره آن بخش ماژولار را داخل دستگاه جای دهید.
صفحه نمایش
اگر به خاطر داشته باشید، ال جی کمپانی ای بود که از صفحه نمایش QHD در پرچم داران خود (G3) استفاده کرد.
G5 نیز صفحه نمایشی با کیفیت QHD دارد و ال جی تصمیم گرفته به صفحه نمایش ۴K سوئیچ نکند. مانند همیشه، کیفیت این صفحه نمایش، بسیار خوب است و تصاویر در آن به خوبی نمایش داده می شوند. اما هنوز ال جی دست از سر صفحه نمایش های IPS برنداشته و از صفحه مورد علاقه گوگل و سامسونگ، یعنی صفحه نمایش آمولد ، استفاده نکرده است.

گوشی موبایل G5
باتری
اگر بخواهیم در مورد ماندگاری باتری صحبت کنیم، نظر چندان مثبتی درباره اش نخواهیم داشت.
با استفاده تقریبا معمولی، مانند گرفتن چند عکس، چند دقیقه مکالمه و چک کردن ایمیل و پیامک، زمانی که به خانه برمی گردید، باید گوشی را به شارژ بزنید.
هرچه G5 در دوام باتری خوب عمل نمی کند، در شارژ شدن بهترین شکل ممکن عمل می کند. ال جی این گوشی را به شارژ نسل سوم کوالکام نیز مجهز کرده است.
در مدتی حدود ۱ ساعت می توانید باتری این دستگاه را از صفر تا صد در صد شارژ کنید.
دوربین
کارکردن و عکس گرفتن با دوربین این گوشی به اندازه ای جذاب است که اگر علاقه ای هم به عکاسی نداشته باشید، به دلیل کیفیت خوب دوربین، دوست دارید عکس های متعددی با آن بگیرید. ال جی از همان ترفندی که در دوربین سلفی V10 استفاده کرده بود این بار برای دوربین اصلی G5 بهره گرفته است.
این دوربین دو لنز دارد که یکی از آن ها برای گرفتن عکس در حالت استاندارد و لنز دیگر برای عکس گرفتن با زاویه ۱۳۵ درجه است.
هرکدام از این دو دوربین مستقل عمل می کند و تنها زمانی هر دو دوربین فعال می شوند که شما از ویژگی Pop Up در دوربین استفاده کنید.
ال جی G5 امکانات خوبی ارائه کرده است.

مانند صفحه نمایش با کیفیت و سخت افزار قوی که در رقبایش در بازار مشاهده می کنیم.
این گوشی سعی کرده با ارائه دوربینی متفاوت و کمی سرگرم کننده تر در این زمینه خودش را از رقبا متمایز کند. که به خوبی در این امر موفق شده است.
اما از نظر جنس بدنه، جی ۵ از رقبایش ضعیف تر عمل کرده و ما جنس بدنه اچ تی سی ۱۰ و گلکسی اس ۷ را بیشتر دوست داشتیم.
علاوه بر این، رابط کاربری G5 نسبت به رقیبانش ضعیف تر است و کمتر کاربر را به سمت خودش جذب می کند.