صفحه نمایش
به نمایشگر می رسیم، جایی که قرار است از طریق آن وارد دنیای مجازی شوید.
هوآوی P9 پلاس از نمایشگر سوپر آمولد ۵٫۵ اینچی بهره می برد که روزلوشن آن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ پیکسل است. این نشان می دهد که تراکم پیکسلی ۴۰۱ پیکسل در هر اینچ است.

در سمت مقابل، رزولوشن نمایشگر ۵ اینچی اکسپریا ایکس پرفورمنس ۱۹۲۰*۱۰۸۰ پیکسل و تراکم پیکسلی آن ۴۴۱ پیکسل بر اینچ است.
درصد نمایشگر اکسپریا ایکس پرفورمنس نسبت به کل رویه گوشی حدود ۱۶/۶۷ درصد است. در حالی که این نسبت در مورد P9 پلاس ۹۵/۷۲ درصد است. این مقایسه در تعمیرات موبایل نشان می دهد که هوآوی به طور بهینه تری از فضا استفاده کرده است. سونی باز هم از نمایشگر فول HD استفاده کرده است که در اکسپریاهای X و Z5 به کار رفته.

رنگ های این نمایشگر زنده اند و از زوایای مختلف به خوبی دیده می شوند. تکنولوژی به کار رفته در این نمایشگر از نوع LCD IPS است. که ساخت ال جی است و گوشی هایی مثل آیفون نیز از آن بهره می برند. از طرفی در P9 پلاس شاهد تکنولوژی سوپر آمولد هستیم که رقیب اصلی IPS به حساب می آید. این بار هم، مانند P8، با یک نمایشگر روشن، تماشایی و نمایش دهنده رنگ های زنده مواجهیم.

همانطور که می دانید، نمایشگر آمولد کنتراست رنگی بیشتری دارد.
و از طرف دیگر، به دلیل تغذیه نوری جداگانه هر پیکسل، از نظر مصرف انرژی نیز کارآمدتر است. اما به هر حال رنگ ها در LCD طبیعی تر به نظر می رسد.
یکی از تفاوت های محصول هوآوی با رقیب خود در استفاده از قابلیت لمس سه بعدی است. که برای اولین بار اپل آن را در آیفون ۶ اس معرفی کرد. حالا هوآوی این فناوری را با نام اختصاصی خود، موسوم به Touch Press یا لمس فشاری، ارائه کرده است. هوآوی برای این فناوری دو نوع لمس در نظرگرفته.

و ۱۸ برنامه کاربردی اختصاصی نیز برای استفاده از این قابلیت معرفی کرده است.

در مقابل، سونی در نمایشگرهایش دو تکنولوژی تریلومینوس و X-Reality استفاده می کند. تکنولوژی تریلومینوس، بر خلاف نام عجیب و غریبش، کار ساده ای می کند:
رنگ ها را نسبت به نمایشگر معمولی حدود ۵۰ درصد پر رنگ تر و پرشور تر نمایش می دهد. X-Reality تکنولوژی دیگری است که با پردازش تصویر به گونه ای متفاوت تصاویر را شارپ تر و واضح تر نشان می دهد. و کیفیت آن ها را نیز بیشتر می کند.

نتیجه ای که تعمیرکاران ما در بخش آموزش تعمیرات موبایل از مقایسه ی صفحه نمایش گرفتند به شرح زیر است:
هر دو گوشی نمایشگر خوبی دارند.
و علاوه بر آن هر یک ویژگی های جالبی دارد که باعث می شود نتوانیم یکی را بر دیگری ترجیح دهیم. P9 پلاس دارای نمایشگر آمولد است. و قابلیت لمس فشاری را در خود گنجانده و از این نظر ویژگی تازه ای به نمایشگر خود افزوده است. در مقابل، اکسپریا دارای نمایشگری با تراکم پیکسلی بالاتر و دو ویژگی تریلومینوس و X-Reality است. بنابراین برتری های هیچ یک بر دیگری نمی چربد و هر دو برنده این دور می شوند.