در این قسمت از آموزش تعمیرات موبایل به بررسی دو گوشی سونی اکسپریا ایکس پرفومنس و هوآوی p9 پلاس می پردازیم.
اگر برای خرید بین این دو گوشی گیر کرده اید حتما این مطلب را مطالعه نمایید. این بار به سراغ مقایسه گوشی های دو کمپانی آسیای شرقی می رویم.

سونی از ژاپن و هوآوی از چین.
سونی با سابقه ای طولانی (از سال ۱۹۴۶)، باید با هوآوی بسیار جوان تر (از سال ۱۹۸۷) وارد رثابت شود.
هوآوی طی چند سال گذشته خوش درخشید. و به طور شگفت انگیزی حالا توانسته است لقب سومین تولید کننده بزرگ گوشی همراه را به خود اختصاص دهد.
نکته جالب این است که این برند در بازار ایران هم بسیار پرفروش است.
در سمت مقابل با کمپانی بزرگ سونی رو به روییم که ریش سفید این حوزه به حساب می آید.

ابتدا این دو گوشی را از نظر طراحی با هم میسنجیم:

طراحی
این همان چیزی است که در اولین نگاه به هر گوشی توجه ما را به خود جلب می کند. طراحی احتمالا تنها زمینه ای است که می توان تا حدودی به طور سلیقه ای با آن برخورد کرد.
فارغ از جنبه های فنی، طراحی یک گوشی باید در نگاه اول چشم نواز باشد. P9 پلاس بدنه فلزی، گوشه های منحنی، نوارهای آنتن دهی قابل رویت و شکل بلند بالایی دارد.
پشت این گوشی بسیاری از ما را به یاد نکسوس ۶P می اندازد. البته گوشه های P9 پلاس نسبت به اجدادش خمیده تر شده که در نتیجه نگه داشتن آن را راحت تر می کند.

در مورد سونی، زبان طراحی اکسپریا تغییری نکرده و به رسم همیشگی با گوشی ساده و شکیل رو به روییم. اکسپریا ایکس پرفورمنس بدنه تمام فلزی دارد که باز هم گوشه هایش خمیده است. اکسپریا ایکس پرفورمنس گوشی هوشمند ۱۴ در ۷ سانتی متری است.
در حالی که P9 پلاس ۱۵ در ۷٫۵ سانتی متر اندازه دارد. از طرفی P9 پلاس دارای ضخامت ۶٫۹۸ میلی متر است که نسبت به اکسپریای ۸٫۷ میلی متری موفق تر عمل کرده.
و شکل زیباتری به گوشی بخشیده است.

در مورد وزن هم P9 پلاس با وزن ۱۶۲ گرم سبک تر از اکسپریای ۱۶۵ گرمی است. در هر دو گوشی شاهد به کار گیری شیشه ۲٫۵D هستیم.
این ویژگی در هوآوی میت S هم وجود داشت که البته بیشتر مربوط به لبه های نمایشگر است تا کل آن.
در نمایشگر لمسی شما هیچ گاه به لمس کردن لبه های نمایشگر نیازی ندارید. بنابراین در تعمیرات موبایل میبینیم که برخی کمپانی ها با اختصاص دادن قسمت زیادی به حاشیه ها در واقع لبه ها را از معرض اثر انگشت در امان نگه می دارند.
اما راه بهتری هم وجود دارد و آن استفاده از شیشه ۲٫۵D است. یعنی شیشه ای که در لبه ها انحنای بسیار ظریفی دارد و به این ترتیب از لمس لبه ها جلوگیری می کند.

بنابراین به گذاشتن حاشیه زیاد در کناره ها و در نتیجه بزرگ تر کردن ابعاد گوشی نیازی نیست. اکسپریای سونی دارای گواهی های ضد آب و ضد گرد و غبار است و می توانید این گوشی را در عمق ۱ متری و به مدت ۳۰ دقیقه زیر آب نگه دارید.
اکسپریا ایکس پرفورمنس در رنگ های سیاه، سفید، طلایی، و صورتی (رزگلد) و P9 پلاس در دو رنگ خاکستری و سفید عرضه می شود.

نتیجه ی این بررسی:
واقعیت این است که در هیچ یک از این دو گوشی شاهد طراحی خارق العاده یا سنت شکن نیستیم. بنابراین نمی توان با قطعیت تمام یکی را برنده معرفی کرد.

P9 پلاس با ضخامت و وزن کمتر از رقیب خود پیشی می افتد.
اما در سمت مقابل، اکسپریا با داشتن گواهی IP68 ضدآب و ضد گرد و غبار، که برای بسیاری از افراد ویژگی بسیار مهمی به حساب می آید، و همچنین با تنوع رنگی بیشترش عرض اندام می کند.
بنابراین هر دو گوشی در مورد طراحی برنده می شوند.

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر