۱- آچار پیچ گوشتی: برای باز کردن قاب گوشی باید از پیچ گوشتی متناسب با آن استفاده کرد . بنابراین نیاز به یک مجموعه کامل از آن در تعمیرگاه ضروری به نظر میرسد پیشنهاد میشود از نوعی که سر فولادی و دارای خاصیت آهن ربایی است تهیه کنید تا دوام بیشتری داشته و کار با آن راحت تر باشد . از به کار گیری پیچ گوشتی که سر آن خراب شده خودداری نمایید زیرا باعث خرابی پیچ ها خواهد شد .

pichgoshti

۲- باز کن قاب : از کاردک برای اهرم کردن و از جا در آوردن برخی قسمت های پرس شده در هم استفاده میشود. معمولا برای باز کردن قاب و از جا درآوردن سوکت ها از هم از آن استفاده میشود پیشنهاد میشود از انواع انعطاف پذیر آن که دارای بالاترین کیفیت هستند و کمترین آسیب را به گوشی می رساند استفاده شود.

bazkonghab

۳- پنس : برای برداشتن قطعات ریز و همچنین به عنوان ابزار کمکی در لحیم کاری از آن استفاده میشود. انواع مختلف با کاربرد های گوناگونی دارد که در ادامه ، تصویر دو نوع پر کاربرد آن را مشاهده میکنید. پیشنهاد میشود از نوع ضد الکتریسیته آن تهیه کنید تا در حین کار خطر صدمه دیدن گوشی در اثر الکتریسیته ساکن وجود نداشته باشد و همچنین قطعات به آن جذب نشوند. ۴- آلتراسونیک : دستگاهی است که با ایجاد لرزشهای خفیف و منظم باعث شستشوی برد موبایل شده بدون آنکه به آن اسیبی برساند. مایع آلتراسونیک را باید به اندازه ای که درپوش ظرف پر شود در آب مقطر حل کرد . آب مقطر باید به اندازه ای باشد که روی برد را به خوبی بپوشاند . از رها کردن برد در این محلول بپرهیزید زیرا اثر خورندگی دارد و به برد صدمه میزند. ۵- تینر فوری : برای از بین بردن چربی و جرم از روی برد میتوان از تینر فوری ۱۰۰۰۰ ویا ۱۲۰۰۰ استفاده کرد .با استفاده از تینر فوری ۲۰۰۰۰ به علت خاصیت خورندگی بالا توصیه نمیشود .میتوان به جای محلول آلتراسونیک از تینر فوری هم استفاده کرد ولی دقت نمایید که خطر آتش سوزی در تینر بدلیل قدرت اشتعال آن بسیار بالاست. ۶-ذره بین چراغ دار ۷-لوپ چشمی ۸- مولتی متر : ابزاری است برای اندازه گیری ولتاژ ، جریان، مقاومت الکتریکی ، بررسی سلامت دیود و اتصال کوتاه . در دو نوع آنالوگ و دیجیتال در بازار موجود است.

moltimetr

۹- اسیلوسکوپ ۱۰-هویه قلمی ۱۱-سیم لحیم و روغن لحیم ۱۲- سیم روکشدار ۱۳-حلال چسب ۱۴-قلع روکش دار ۱۵- دستبند الکتریسیته ساکن ۱۶-گیره و هویه ی گرم ۱۷-هیتر مادون قرمز ۱۸-منبع تغذیه آزمایشگاهی ۱۹-فلکس مایع و جامد