آموزش تعمیرات لپ تاپ پردازش گرافیک

واحد پردازش گرافیکی چیست ؟

واحد پردازش گرافیکی graphical processing که به اختصار gpu خوانده می شود وظیفه رسیدگی به عملیات گرافیکی را برعهده دارد. به عبارت دیگر هر چیزی که روی صفحه نمایش کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود مشاهده می کنید توسط پردازنده گرافیکی رندر شده و خروجی کار به شما نشان داده می شود. البته شاید در گذشته پردازنده های کامپیوتری ملاک اصلی برای اجرای بازی ها به شمار می رفتند اما امروزه روند توسعه برنامه های کاربردی و به ویژه بازی ها تغییر پیدا کرده است و شرکت ها به بهینه ترین شکل ممکن از هسته های گرافیکی بهره می برند.

در حال حاضر در دنیای کارت های گرافیکی دو شرکت بزرگ انودیا و ای ام دی سعی دارند بهترین محصولات را در اختیار کاربران قرار دهند. اما شیوه کار این دو شرکت  متفاوت از یکدیگر است. در واقع انودیا سعی می کند هسته های داخل پردازشگرهای خود را بهینه سازی کرده تا به بهترین نحوه ممکن از بازدهی آنها استفاده کند اما در مقابل ای ام دی سعی می کند هسته های بیشتری را مورد استفاده قرار داده اما توان مصرفی آنها را کاهش دهد. به طور مثال کارت های گرافیکی رایج شرکت انودیا دارای ۶۸ هسته هستند. درحالی که این رقم برای شرکت ای ام دی به رقم ۱۵۰۰ هسته می رسد.

اما هر دو کارت گرافیک در عمل راندمان تقریبا یکسانی را در اختیار کاربران قرار می دهند. قابل ذکر است پردازنده های گرافیکی همانند پردازنده های مرکزی انواع مختلفی داشته و تاریخچه نسبتا طولانی را پشت سر نهاده اند. قدمت مفهومی به نام کارت گرافیک به دهه ۸۰ میلادی باز می گردد که در آن زمان تراشه های antic و ctia توانایی کنترل فیزیکی سخت افزار و حالات گرافیکی آتاری های ۸ بیتی آن روزگار را داشتند. اما شاید فرآیند رشد و شکوفایی کارت های گرافیگی را دهه ۹۰ میلادی بتوان درنظرگرفت. ضمن اینکه ازاواخردهه ۹۰ میلادی بتوان درنظر گرفت. ضمن اینکه از اواخر دهه ۹۰ میلادی جد بزرگ کارت های گرافیکی امروزی طراحی و تولید شدند. مفهومی که امروزه به آن gpu می گویم. سرآغاز این تحول تجاری شرکت انودیا با محصول ۲۵۶geforece رقم زد. بی شک بسیاری از کاربران قدیمی کامپیوتر تجربه بکارگیری این کارت گرافیک را دارند. کارتی که در مقایسه با کارت های گرافیکی امروزی هیچ گونه شباهتی با یکدیگر ندارند.

در عین حال با عرضه کتابخانه محبوبی همچون opengl و عرضه بسته قدرتمند دایرکت ایکس از سوی مایکروسافت مسیر پیشرفت کارت های گرافیکی به سمت و سوی برنامه پذیرتر شدن شتاب گرفت. در اوایل هزاره دوم میلادی انودیا نسل دوم کارت های گرافیکی خود موسوم به geforce3 را روانه بازار کرد. کارت های گرافیکی این رده برای اولین بار توانایی سایه زنی برنامه پذیر را در اختیار طراحان نرم افزار قرار دادند. این در حالیست که در طرف مقابل شرکت ati درآن روزگار محصول قدرتمند خود به نام radeon9700 رابه بازارعرضه کرد. محصول شرکت ati از این جهت توانست خبرساز شود که اولین کارت گرافیک بود که برمبنای direct3d 9.0 کار می کرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر