مشخصات لپ تاپ سونی سری F در ادامه بیان شده است.

سری گران قیمت مولتی فیلیپ، جزو آخرین ابتکارات سونی در زمینه ساخت لپ تاپ است که احتمالا آخرین بازمانده این کمپانی در بازار خواهد بود. این مدل با صفحه نمایش لمسی در هر لحظه قابلیت تبدیل به یک تبلت را دارد. بدنه این سری آلومینیومی است و با توجه به نظر کاربران، به دلیل نقص سیستم خنک کننده، عملکرد عمر باتری بسیار ضعیف است. برخی از مدل های این سری از قلم آلومینیومی بسیار خوش دستی بهره می برند که کارایی منحصر به فردی دارد.

مشخصات لپ تاپ ایسر ASPIRE

تعمیرات لپ تاپاولین حضور سری Aspire در بازار جهانی مربوط می شود به سال ۱۹۹۹ که مدل Aspire 1151 با قیمت بسیار بالای ۱۵۰۰ دلار وارد بازار شد که از یک چیپ ۲۰۰ مگاهرتزی اینتل بهره می برد. بعدها در سال ۲۰۰۲، این سری به طور کامل جایگزین AcerPowerها شد و در کل به اصلی ترین سری لپ تاپ های شرکت ایسر هم بدل گردید. این سری هنوز هم یکی از اصلی ترین سری لپ تاپ های شرکت ایسر هم بدل گردید. این سری هنوز هم یکی از اصلی ترین محصولات تولیدی این کمپانی است و در رده محصولات رومیزی و همراه قرار دارد. فلسفه تولید این سری پوشش بازار اکثریت بوده است. در واقع با اندکی جستجو شما می توانید یک مدل از این سری را باب میل خود بیابید، مگر اینکه بخواهید یک لپ تاپ کاملا ضعیف جهت انجام امور اولیه هم چون وب گردی بیابید و انتظار بالایی از آن نداشته باشید. سری Aspire در آموزش تعمیرات لپ تاپ از محدوده لپ تاپ های متوسط شروع می شود و تا لپ تاپ های گران قیمت هم می رسد که صرفا جهت انجام عملیات خاص تولید می شوند. اگر گیمر هستید یا کارهای گرافیکی انجام می دهید که نیاز به سخت افزار قدرتمندی دارید،این سری فرصت خوبی برای آشنایی با محصولات شرکت Acer است.

*هرچه استفاده از لپ تاپ و به صورت کلی تر گجت های قابل حمل، همه گیرتر می شود، نیاز به هارداکسترنال نیز افزایش پیدا می کند. در خرید هارداکسترنال چند نکته مهم را مدنظر داشته باشید، قبل از اینکه به ضد ضربه بودن و این قبیل ویژگی های جانبی اهمیت دهید، به برند سازنده هارد توجه کنید، زیرا در درجه اول نوع سخت افزار نگهدارنده اطلاعات شما، تعیین کننده است تا جنس بدنه. شاید با برندهایی برخورد کنید که تا به حال اسم آن ها هم به گوشتان نخورده باشد، Buffalo و Lacie. از ویژگی های منحصر به فرد این دو مدل، پشتیبانی از پورت ThunderBolt است که سرعت بسیار بالایی دارد، اما در حال حاضر فقط در محصولات اپل پشتیبانی می شود.