افرادی که به یک جایگزین مناسب PC نیاز دارند:

هر چند نوت بوک ها در مقابل PC های هم رده خود دارای ضعف هایی هستند ، اما در آموزش تعمیرات تبلت در مقایسه با یک تبلت ، بهتر می توانید به عمق فاجعه پی ببرید. نزدیک ترین و بهترین جایگزین PC که قابلیت حمل دارد ، یک نوت بوک است که بتواند تمامی زیر ساخت ها و نرم افزارهای موجود روی آن را اجرا کند. البته باید با توجه به کاربرد و بودجه ، گزینه متناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از آن به عنوان جایگزین PC یاد کنید.

افرادی که قدرت و سرعت را در اولویت قرار می دهند:

به طور حتم برای در اختیار گرفتن یک نوت بوک ، باید هزینه بسیار بالاتری نسبت به یک تبلت پرداخت کنید ، اما در تعمیرات تبلت کاربرانی هستند که به هیچ وجه نمی توانند از قدرت و سرعت محصول مورد نظر خود صرف نظر کنند. در چنین شرایطی نمی توانید از یک تبلت به عنوان یک گزینه قدرتمند و همه کاره انتظار چندانی داشته باشید.

افرادی که به نرم افزارهای ویندوزی نیاز دارند:

با وجود حضور Microsoft Surface Pro 3 که به سیستم عامل ویندوز ۸٫۱ مجهز است و می تواند تمامی نرم افزارهای ویندوزی را اجرا کند ، اما سد محکمی به نام هزینه بالاتر به شما اجازه خرید Surface Pro را نمی دهد. برای خرید یک نوت بوک با مشخصات سخت افزاری به نسبت مشابه با Surface Pro ، نیازی به صرف هزینه حداقل سه میلیون تومانی نیست و به راحتی می توانید با حدود ۱٫۵ میلیون تومان ، مشخصاتی به نسبت مشابه دریافت کنید.

افرادی که به صفحه نمایش بزرگ با هزینه منطقی دارند:

تبلت ها در حال حاضر در بیش ترین اندازه صفحه نمایش ۱۲٫۲ اینچی در دسترس هستند که این ابعاد برای بسیاری از کاربران کوچک به نظر می رسد و آن ها نمی توانند با پرداخت هزینه بسیار بالاتر نسبت به نوت بوک ۱۵٫۶ اینچی و دریافت یک تبلت با ابعاد کوچکتر صفحه نمایش به صورت مسالمت آمیز برخورد کنند. در تعمیرات تبلت هر چند در تبلت های ۱۲ اینچی به طور معمول شاهد حضور حداقل وضوح تصویر Full HD هستیم ، اما کیفیت بالاتر صفحه نمایش برای افرادی که برای هزینه پرداختی خود ارزش بسیاری قائل هستند ، اهمیت چندانی ندارد.