درایوهای هیبریدی

تا اینجا ، من ایده ی استفاده از یک SSD/HDD تلفیقی را با استفاده از شکاف درایو اپتیکال ارائه کردم اما این ها تنها گزینه های در دسترس نیستند. یک امکان خوب ، استفاده از درایوهای هیبریدی است زیرا تکنولوژی عادی دیسک را با SSD تلفیق می کنند. در بین این ها ، بهترین نمونه شناخته شده Seagate SSHD ، یک مدل ۱ ترابایتی است که در حدود ۷۰ پوند برای شما هزینه خواهد داشت. این نسل دوم یک طراحی است که زندگی خود را با Momentus XT آغاز کرد و از حافظه ی فلش و دیسک های چرخان به شکلی جالب توجه بهره می گیرد.

در بین دیسک های سخت ، Seagate در طراحی های SSHD ، ۸ گیگا بایت MLC flash ، ۶۴MB RAM را گنجانده است تا عملیات را به شکلی روان تر به انجام برساند. این ممکن است اندکی عجیب به نظر برسد اما به طور کلی خیلی خوب کار می کند و من همیشه از این که چرا این درایوها در بین مردم محبوب نیستند متعجب بوده ام. چیزی که از منظر یک کاربر در این درایوها عالی جلوه می کند این است که به هیچ نوع تنظیم سایزی نیاز ندارد زیرا بخش SSD این مکانیزم از معرض دید کاربر نامرئی است.

همه ی چیزی که کاربر تجربه می کند افزایش کارایی است که حافظه ی فلش در مقابل درایوهای سنتی دارد و این امری حیاتی و اساسی به شمار می رود. برای کسانی که به این نوع راه حل علاقه دارند ، Toshiba محصولاتی دارد و Seagate نیز مدل های ۲ و ۴ ترابایتی ۳٫۵ اینچی را برای در دسکتاپ ارائه می کند. اگر شما یک نوت بوک دارید که فاقد یک شکاف برای درایو اپتیکال است و نمی خواهید هزینه ی WD Black2 Dual را متقبل شوید درایوهای SSHD گزینه ی خوبی هستند.

در حالی که سرعت یک SSD اختصاصی را به دست نمی آورید ، به یک کارایی قابل قبول دست پیدا می کنید ، هزینه ی آن خیلی اندک است و شما نیازی به سازمان دهی مجدد سیستم خود برای این که بتواند با دو درایو کار کند ندارید. آن ها مزایای پاور یک راه حل کاملا Solid-state را ارائه نمی کنند اما بسیار ارزان تر از یک SSD یک ترابایتی هستند.