آموزش استفاده از هارد دیسک برای ارتقا لپ تاپ ۲

در این قسمت از آموزش تعمیرات هارد دیسک می بینیم که با استفاده ی دوباره از شکاف DVD چه طور می توان هارد دیسک لپ تاپ را ارتقاء داد.

استفاده ی دوباره از شکاف DVD
بسیاری از لپ تاپ های بزرگ تر یا یک داریو نوری و یا شکافی برای قرار دادن این درایوها دارند. سایز و شکل این درایوها استاندارد شده است تا شما بتوانید در صورت خرابی آن را تعویض کنید. بلندی آن ها عموما ۱۲٫۷ میلی متر است و یک شکل چهارگوش خاص دارند که یک گوشه ی آن زاویه دار است. آن ها در دونوع PATA و SATA ارائه می شوند و این مدل SATA است که در صورت استفاده از یک درایو SSD به آن نیاز خواهید داشت.

سازندگان لپ تاپ این طراحی را در پوشش سینی قرار می دهند ، چون این کار آن ها را برای جای گرفتن در پروفایل ماشین مناسب می سازد. در نتیجه اگر می خواهید این کار را انجام دهید و می خواهید کاری کنید تا بخش جایگزین مثل یکی از قطعات اجزای خود PC به نظر برسد باید آن کاور را از درایو نوری بردارید. این درایوهای نوری معمولا خیلی ارزان هستند. یک مدل ارزان را می توانید با کمتر از ۱۰ پوند در eBay پیدا کنید و البته این محصول از نظر کیفیت چیزی نیست که بخواهیم آن را توصیه نماییم. اگر به دنبال چیزی هستید که توسط یک کمپانی مشهور ساخته شده باشد ، Icy Box مدل IB-AC624 را تولید می کند که حدود ۲۳ پوند برای شما هزینه خواهد داشت.

اما بهترین مدلی که من در تعمیرات هارد دیسک به آن به باور دارم ، توسط یک کمپانی به نام (HDDCaddy(hddcady.eu تولید می شود و هزینه این ها بین ۱۸ تا ۲۵ پوند به علاوه ی هزینه ی حمل وتحویل است. چیز جالبی که درباره ی محصولات HDDCaddy وجود دارد این است که آن ها طراحی های خاص لپ تاپ تولید شده اند و شامل چیزهای هوشمندانه ای برای برطرف کردن مشکاتی مثل خاموش شدن و چیزهای دیگر هستند.

وقتی یکی از این ها را تهیه کردید ، معمولا فقط باید یک درایو SSD را با حداکثر ضخامت ۹٫۵ میلی متر درون caddy قرار دهید و سپس آن را به PC متصل کنید. در حالی که اینترفیس آن معمولا از قابلیت جابجایی داغ برخوردار است ، من توصیه می کنم برای انجام این کار ماشین خود را خاموش کنید. وقتی سیستم روشن شود باید درایو جدید درایو جدید را شناسایی کند و شما باید بتوانید فرآیند انتقال به SSD را با استفاده از ابزاری مثل Acronis TrueImage یا Paragon Migrate انجام دهید. البته چند کار هست که قبل از انجام این انتقال باید مراقب آن باشید خصوصا اگر هدف شما قابل بوت کردن SSD باشد.

اگر سیستم عامل از SSD بر روی caddy بوت می شود ، چنان چه نیاز به نوشتن یا خواندن یک رسانه ی اپتیکال داشته باشید نمی توانید DVD را دوباره به جای خود برگردانید. این ممکن است یک مشکل محسوب شود ، و راه حل آن ، جابجایی SSD و درایو درونی است تا بتوانید درایو را از سیستم جدا کنید و سیستم به آن متکی نباشد. این به دلیل دیگری هم ایده ی خوبی است ، زیرا در اغلب اوقات استاندارد آن SATA بر روی DVD ممکن است SATA یا SATA-2 اولیه باشد و نه SATA-3 .

اگر استاندارد آن SATA2 است ، شما به حداکثر سرعتی در حدود ۳۷۵MB/s-350 دست پیدا می کنید حتی اگر مدلی با سرعت ۵۰۰MB/s تهیه کرده باشید. از آن جایی که اغلب دیسک های سخت نمی توانند از پهنای باند اصلی SATA تجاوز کنند ، کارایی caddie اکسترنال یک دیسک سخت باید دست نخورده باقی بماند. از طرفی ماشین هایی وجود دارد که BIOS آن ها برای بوت درایو درونی طراحی شده و برای تغییر بوت باید دستکاری شوند.

این ممکن است ساده به نظر برسد اما در حالی است که کاربران PC دسک تاپ به کشف تنظیمات BIOS خود تشویق می شوند ، بر روی لپ تاپ ها به شکلی فعال از از این امر منع می شوند. این که نتیجه ی انجام چنین کاری چه باشد به شدت به لپ تاپی که در اختیار شما است ، caddie که خریداری می کنید و این که آیا آمادگی جابجایی درایو درونی را به منظور رسیدن به بهترین کارایی دارید یا نه بستگی دارد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر