آموزش ارتباط سیم کارت و برد تعمیرات موبایل۳۳

آموزش ارتباط سیم کارت با برد اصلی هنگام تعمیرات موبایل
اطلاعات سیم کارت بایستی به آی سی پردازشگر انتقال یابد.

ولی همواره ابتدا سیم کارت به آی سی تغذیه اطلاعات را به پردازشگر می دهد.

سیم کارت معمولاً توسط یک کانکتور به گوشی مرتبط است.

خیلی از مواقع عیوبی که در مدارات سیم کارت به وجود می آید مربوط به عدم اتصال کانکتور و سیم کارت به یکدیگر می باشد.

مشخصات پایه های سیم کارت

پایه تغذیه مثبت ، پایه تغذیه منفی ، پایه SCL ، پایه Reset و پایه SDA پنج پایه ی سیم کارت می باشند.

یک پایه نیز به صورت آزاد می باشد که از آن با نام NC (Not Connect) نام برده می شود.

پایه های تغذیه مثبت در سیم کارت به نام VCC یا VPP است.

این پایه از یک خط ۱/۸ ولت یا ۳ ولت، ولتاژ را از آی سی تغذیه بر آی سی سیم کارت می رساند.
اگر در مطالب الکترونیک عمومی به یاد داشته باشید قطعاتی که در گوشی به صورت کانکتوری هستند.

باید توسط یک دیود معکوس محافظت شوند.

سیم کارت نیز جزو این دسته از قطعات است.

در تمامی گوشی ها ی استاندارد در کنار کانکتور سیم کارت از یک بسته بندی پنج پایه دیودی به عنوان محافظ استفاده می شود.

ممکن است این بسته بندی از نوع SMD و یا BGA باشد.
نکته آموزش تعمیرات موبایل: اگر سیم کارت با وجود نصب بودن در گوشی باز هم شناخته نشود.

احتمال سوختگی یکی از دیود های فیلتر ESD زیاد است.

برای رفع عیب می توانیم این قطعه را از برد جدا کرده ، وضعیت گوشی را تست کنیم.

اگر عیب رفع شد ، می توان قطعه ای مشابه آن را از گوشی های دیگر جایگزین کرد.

نمونه ی یک فیلتر ESD نوع BGA در مدار سیم کارت دیده می شود.

انواع پیغام های سیم کارت

۱٫ Insert SIM card: این پیغام زمانی صادر می شود که سیم کارت در گوشی نصب نباشد و یا به دلیل ایراد سخت افزاری گوشی نتواند سیم کارت را پیدا کند.

بایستی در کانکتور سیم کارت ویا فیلتر ESD ایراد را تعقیب نمود.

۲٫Card Reject: این پیغام مربوط به برگشت خوردن سیم کارت است. معمولاً خرابی یا سوختگی سیم کارت باعث صادر شدن این پیغام می شود.

نکته آموزش تعمیرات موبایل: اگر با وجود نصب بودن سیم کارت و سالم بودن دیودهای محافظ باز هم پیغام فوق صادر شود.

در بیشتر موارد کثیفی کانکتورهای سیم کارت باعث این ایراد است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مدرک معتبر " ایزایران " دریافت نمایید

ایزایران

انستیتو انفورماتیک فنیکار نماینده رسمی انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات led و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات مادربرد ایسوس و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون سه بعدی و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیر حرفه ای ای سی یو ماشین و آموزش تعمیرات کولر اسپلیت و آموزش تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ و آموزش تعمیرات نوت بوک و کامپیوتر و آموزش تعمیر ecu و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته .

آموزش تعمیر یخچال و آموزش تعمیرات یخچال و اموزش تعمیر یخچال و اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار در تهران. آموزش تعمیر یخچال در آموزش تعمیرات یخچال در اموزش تعمیر یخچال در اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال از آموزش تعمیرات یخچال از اموزش تعمیر یخچال از اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده ایزایران. آموزش تعمیر یخچال که آموزش تعمیرات یخچال که اموزش تعمیر یخچال که اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار. آموزش تعمیر یخچال تا آموزش تعمیرات یخچال تا اموزش تعمیر یخچال تا اموزش تعمیرات یخچال در انستیتو انفورماتیک فنی کار شعبه مرکزی. آموزشگاه تعمیر یخچال و آموزشگاه تعمیرات یخچال و اموزشگاه تعمیر یخچال و اموزشگاه تعمیرات یخچال . آموزشگاه تعمیر یخچال در آموزشگاه تعمیرات یخچال در اموزشگاه تعمیر یخچال در اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال از آموزشگاه تعمیرات یخچال از اموزشگاه تعمیر یخچال از اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال که آموزشگاه تعمیرات یخچال که اموزشگاه تعمیر یخچال که اموزشگاه تعمیرات یخچال. آموزشگاه تعمیر یخچال ساید بای ساید تا آموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر تا اموزشگاه تعمیر یخچال ساید تا اموزشگاه تعمیرات یخچال فریزر