انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
آموزش تعمیرات تبلت و موبایل تخصصی | ویژه بازار کار
Image not available
Cake Festival
21 June, 2016
Image is not available

Spend the day strolling Royal Garden and sampling Seattle' finest cakes from the city's greatest bakers. Treat yourself to this groundbreaking, history-making festival that celebrates a slice of our history. For more information, click here.

Image is not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

این واحد یکی از طبقات حیاتی و آسیب پذیر می باشد. زیرا تغذیه اکثر واحد ها مانند کنترل دیجیتال موبایل توسط رگولاتورهای مختلف داخل این مدار(IC) از ولتاژ باطری تهیه شده در اختیار طبقات مختلف قرار می گیرد و برخی از مدارات تغذیه خود را مستقیما از باطری می گیرند. این واحد ها همچنین شارژ باطری را نیز کنترل می کنند.

در مدل گوشی های جدید این واحد با واحد های دیگر ممکن است ادغام شده باشند مانند uEM، ولی همجنان وظیفه خود را مانند مدل های طراحی قدیم انجام می دهد. در صورت معیوب شدن این IC ممکن است گوشی کاملا خاموش باشد یا اینکه یکی از واحد های در ارتباط با آن از کار بیافتد. همچنین کلید روشن خاموش موبایل (power) با این Ic در ارتباط است. با High شدن این پایه برنامه خاموش شدن اجرا می شود و با Low شدن آن فرمان خاموش شدن داده می شود.

بنابراین به وظیفه قسمت های مختلف این مدار می پردازیم:

۱)SIM IF:از طریق این واحد اطلاعات سیم کارت در اختیار CPU به وسیله SIO قرار می گیرد.

۲)MUX ADC: این واحد سیگنال هایی که به صورت آنالوگ می باشند را به صورت دیجیتال تبدیل می کند و در اختیار CPU قرار می دهد مثلاً حرارت باطری و…

CHAPC-ic همچنان تحت کنترل Ccont وCPU می باشد و کنترل های مانند BSI به عنوان شناسایی باطری و میزان شارژ فعلی Tempc یا حرارت باطری اندازه گیری می شود و توسط Ccont با تبدیل این مقادیر اندازه گیری شده به مقادیر دیجیتال توسط ADC موجود در Ccont و ارسال آن ها یه CPU،دستورات لازم را جهت شارژ ارسال می کند.

در مدار دوم بلوک اتصال شارژ به مدار شارژ باطری را مشاهده می کنید، در برخی از مدل گوشی ها مسیر اتصال شارژ به برد موبایل ممکن است به دو صورت باشد،از طریق فیش به اصطلاح Plug یا از طریق پورت Connector این عمل انجام می شود.