مادربرد یا برد A/D به نام های برد هوشمند یا مقایسه گر نیز نامیده میشود . وظیفه اصلی این برد تبدیل سیگنال های آنالوگ RGB  به سیگنال های دیجیتال و ارسال داده به مدار کنترلر LCD  برای نمایش تصویر است .قطعات این برد شامل MCU یا پردازشگر (قسمت میکرو کنترلر )EEPROM  ها ، کریستال ، IC Scalar ، رگولاتورهای ولتاژ و دیگر قطعات SMD  اطراف آن است. ولتاژ های بکار رفته در این برد معمولا ۲٫۵ و ۳٫۳ و ۵ ولت می باشند . ایرادهای متداول این برد نداشتن تصویر ،پرش تصویر ، عملکرد نادرست OSD  و … هستند.
Scalar IC  شامل پیش تقویت کننده مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC)  ،(PLL) تنظیم کننده اتوماتیک ، OSD ، فرستنده   Low Voltage Differential Signalling دوگانه و IC  مقایسه کننده است . IC  مقایسه گری که داخل Scalar IC  قرار دارد سیگنال های RGB ورودی را به سیگنال دیجیتال ۸ یا ۱۶ بیتی تبدیل میکند (بستگی به نوع MCU  به کار رفته در مادر برد دارد .) سیگنال های RGB  دیجیتال از طریق IC  کنترلر LCD  شناسایی میشوند. تنظیم اتواتیک تنظیمات خودکار فرکانس و فاز جهت افقی و عمودی و تنظیم سفیدی تصویر با وضعیت تنظیم شده برای نمایش در خروجی از وظایف این IC است.
میکروکنترلر:

میکروکنترلر پردازشگر کوچکی است که در یک IC  تعبیه شده و قابلیت برنامه ریزی دارد . میکروکنترلر شامل CPU , DAC , SRAM  و مبدل A/D  و یک حافظه فلش داخلی ۶۴ بایتی است . همچنین Write / Erase کردن اطلاعات ، نگهداری اطلاعات در فلش (به کاربر امکان تغییر در برنامه ریزی آن را می دهد ) بالا بردن سرعت درپاک کردن اطلاعات حافظه فلش و نیز تغییر در اطلاعات EEPROM  توسط MCU  را بر عهده دارد .