• Default
  • Title
  • Date
  • Random

مانیتور جدید Asus كه در سری Designo قرار دارد ، جزء زیباترین مانیتورهای موجود در بازار است . این مانیتور باریك 16.5 میلیمتری ، توسط كارشناسان مورد بررسی كامل قرار گرفته و نتیجه این بررسی هم اكنون در اختیار شماست.
نكات قوت
طراحی بسیار جذاب ، زمان پاسخ دهی مناسب ، مصرف برق كم
نكات ضعف
عدم امكان تنظیم ارتفاع مانیتور، تنها پورت های HDMI و VGA دارد، كیفیت تصویر نسبت به قیمت پایین است ، پورت اسپیكر یا USB ندارد ، پایه حلقه ای شكل این مانیتور باعث می شود مانیتور به صورت مایل قرار بگیرد و زاویه دید خوبی برای كاربر نداشته باشد .
نام و سری
Asus مانیتورهای لوكس خود را با در سری "Designo " عرضه می کند . نام مانیتورهای این سری با حروف MS شروع می شود . این مانیتورها دارای قاب مشكی براق بوده و پایه متفاوتی، نسبت به مدل های معمول دارند.
قسمت پشت قاب مانیتور نیز، سفید رنگ است. حلقه ای كه در قسمت پشتی مانیتور به عنوان پایه نصب شده ، قابل تغییر نیست و به مانیتور متصل است.
سایزهای متفاوت
Asus Designo در سایز های مختلف ارائه شده و نام مدل نیز بر اساس سایز متفاوت است . 20 اینچ (MS202N) و 22 اینچ (MS227N) و 21.5 اینچ (MS226H) و 23 اینچ (MS236H) و نهایتا 23.6 اینچ با نام (MS246H) وارد بازار شدند .
كلیه مدل ها طراحی ظاهری یكسانی دارند و تفاوت آنها تنها درجزئیات كمی از مشخصات فنی است.
مشخصات فنی
سه مدل بزرگ این مجموعه یعنی  MS246H ، MS236 ، و MS226H همگی Full HD بوده و رزولوشن 1920 در 1080 دارند . پورت های آنها نیز عبارتند از : HDMI، و D-SUB یا همان VGA مبدل HDMI به DVI نیز در لوازم جانبی آنها وجود دارد.
دو مدل كوچكتر پورت HDMI نداشته و رزولوشن پایین تری نیز دارند . تنها پورت های آنها HDMI و D-SUB است . همه مدل ها زمان پاسخ گویی 2 میلی ثانیه دارند به جز مدل MS2020N كه زمان پاسخ گویی 5 میلی ثانیه دارد. كنتراست داینامیك مدل ها 50.000:1 بوده و روشنایی آنها نیز 250 cd/m2 است . كلیه مدل ها زاویه دید 160/170 درجه دارند و پنل آنها نیز TN است.
جمع بندی :
ایسوس به هدف خود كه خلق مدل های بسیار جذاب مانیتور بود، رسیده است. ولی قیمت این مدل در مقایسه با كیفیتش قانع كننده نیست. كمبود قابلیت تنظیم زاویه مانیتور آزاردهنده است . كیفیت تصویر پایین و تعداد كم پورت ها در این مدل نیز باعث می شود ما این مانیتور را بیشتر به عنوان یك مانیتور دكوری زیبا ببینیم . زیبا و غیر حرفه ای . ناگفته نماند قیمت این مدل معقول است ولی متاسفانه در بازار ایران جزو مدل های نه چندان ارزان محسوب می شود.
اگر شما هم جزو دسته ای هستید كه به ظاهر مانیتور بیش از هر چیز توجه دارید، این مانیتور مخصوص شماست . ولی اگر به دنبال یك مانیتور لوكس با نور پس زمینه LED هستید بهتر است سراغ MS238H ایسوس بروید.