• Default
  • Title
  • Date
  • Random

(Mac Pro with Retina (15 inch

پس از فوت آقای جابز مدیر اسبق شرکت APPLE کمتر کسی فکر می کرد شرکت اپل بتواند مثل سابق محصولات خود را با بالاترین تکنولوژی های روز دنیا روانه بازار کند. سری جدید مک پرو به همراه صفحه نمایش رتینا خط و نشان کشیدن اپل برای رقبای خود محسوب می شود که نشان می دهد با وجود تغییر در مدیریت کماکان محصولات اپل با بالاترین کیفیت روانه بازار می شود.

اپل همان بلایی را که بر سر پورت USB3 بوسیله پورت Thunderbolt در آورد ، بر روی کیفیت صفحه نمایش تمام اچ دی در آورد.

هنگامی که شرکت های دیگر با خیال خام خود با تبلیغات گسترده بر روی پورت USB3 توانسته بودند تا حدودی نبض بازار را به دست آورند ، اپل با ظهور پورت تاندربلت Thunderbolt که ۲ برابر USB3 توانایی انتقال اطلاعات دارد ، به رویای کوتاه آنان پایان داد. اما این نتوانست اپل تشنه تکنولوژی را سیراب کند. رقیب اصلی شرکت اپل در نمایشگر شرکت سونی است.

این از ویژگی های شرکت سونی است که اکثر نوت بوک های خود از نمایشگر تمام اچ دی استفاده کند. اپل در مقابل نمایشگر با کیفیت تمام اچ دی ، نمایشگر رتینا را علم کرد. نمایشگر رتینا تا رزولوشن ۱۸۰۰*۲۸۸۰ را پشتیبانی می کند یعنی تقریبا ۲ برابر تمام اچ دی!

طراحی و ساختار

بالاخره اپل به درخواست مکرر دوستداران و کارشناسان حرفه ای برای نگه داشتن بازار خود هم که شده ، در تعمیرات لپ تاپ بر روی محصولات خود پورت های HDMI و USB3 را سوار کرد. درست است که پورت تاندربلت Thunderbolt در جابجایی اطلاعات ۲ برابر پورت USB3 سرعت دارد ولی اکثرا در ارتباط با سایر محصولات اپل کارایی دارد. در سمت چپ سری جدید مک پرو رتینا دو عدد پورت تاندربلت Thunderbolt تعبیه شده است.

درگاه آهنربایی برق و هدفون به همراه یک عدد پورت USB3 نیز در سمت چپ دستگاه قرار دارند. در سمت راست یک عدد پورت USB3 دیگر به همراه پورت HDMI و کارت خوان SD تعبیه شده است. در سمت روبه رو و پشت هیچگونه درگاهی دیده نمی شود که به زیبایی طراحی این محصول اضافه کرده است. برای شما جای سوال است که چرا در این محصول خبری از پورت های LAN و Firewire نیست؟ اپل این پورت ها را به صورت جداگانه در ازای پرداخت بهایی در اختیار مشتری می گذارد چرا که این پورت ها برای همه ی افراد ضروری نیستند.

در تعمیرات نوت بوک این دو پورت به پورت تاندربلت متصل می شوند و دلیل آنکه اپل دو عدد پورت تاندربلت تعبیه کرده این است که نیاز کاربران برای استفاده از همزمان از پورت های LAN و Firewire را برآورده کند. فقدان درایو نوری در این مدل نشان می دهد با گسترش حافظه های قابل حمل کوچک با ظرفیت بالا ، تکنولوژی درایوهای نوری غزل خداحافظی می خوانند. همچنین فقدان آن باعث شده به طور قابل توجهی وزن و ضخامت دستگاه کاهش یابد.