نقش و موقعیت کاربران

در این قسمت از بررسی اپلیکیشن ها، به نظر می رسد که برخلاف جریان متعارف بازار، اینک مشتریان بازیگر اصلی در این حوزه نبوده و مورد طمع همه نوع اقدامی قرار دارند. این وضعیت متاسفانه برای کاربران ایرانی دشوارتر است. اما هیچکدام از مواردی که گفته شد مانع از مراجعه کاربران برای دریافت نرم افزارهای مورد نیازشان نمی شود. در این میان تنها می توان به توصیه هایی اکتفا کرد:

۱-نرم افزارهای مورد نیاز را از شرکت هایی تهیه کنید که سابقه روشنی در تولید و ارائه نرم افزار دارند.

۲-در صورت امکان از نسخه های پیش نمایش (آزمایشی) استفاده کرده و تاثیر کارکرد آن بر روی گوشی خود را قبل از تهیه نرم افزار نهایی بررسی کنید.

۳-به نظرات کاربران تنها در سایت فروش نرم افزار توجه نکرده و تلاش کنید که از سایر سایت ها نیز اطلاعات کسب کنید.

۴-کارائی و رفتار عمومی گوشی خود و سایر نرم افزارها را را قبل و بعد از نصب نرم افزار جدید مورد دقت و بررسی قرار دهید.

۵-نظرات خود را با دوستان در میان گذاشته و از نظرات و تجربیات آن ها استفاده کنید.

۶-در صورت مواجهه با مشکل و ایراد در نرم افزار حتما موارد را در بخش نظرات کاربران در سایت عرضه کننده وارد کنید (نحوه انتشار نظرات شما یکی از شاخص های اعتماد به سایت عرضه کننده است).

۷-بلافاصله پس از نصب هر نرم افزار جدید در آموزش تعمیرات موبایل برنامه آنتی ویروس را اجرا نمایید.

۸-پس از نصب به بخش تنظیمات رفته و دسترسی های نرم افزار به اطلاعات خود را بررسی و در صورت لزوم محدود سازید (دسترسی ها حتما باید با وظایف و کارکرد نرم افزار سازگاری داشته باشد، به عنوان مثال یک نرم افزار ویرایش عکس چه نیازی به دسترسی به ایمیل یا دفترچه تلفن شما دارد؟)

۹-از حساب کاربری خود در سرورهای ارائه دهنده پست الکترونیک بر روی گوشی استفاده نکنید (اغلب این حساب ها بدون نیاز به ورود مجدد رمز برای هر کس که گوشی را در اختیار داشته باشد قابل استفاده است).

۱۰-اگر از ابزارهایی چون تقویم استفاده نمی شود، بهتر است گزینه Sync غیرفعال شود تا میزان تبادل اطلاعات بین گوشی و سرورهای خدمات دهندگان به حداقل رسیده یا قطع شود.

۱۱-اطلاعات شخصی و مهم خود را در گوشی هوشمند ذخیره نکنید.

فراموش نکنیم که در دسترس قرار دادن اطلاعات به ظاهر کم اهمیت منبع مشکلات بعدی است و نصب یک نرم افزار مشکوک همانند دعوت از سارقین به منزل است.