• Default
  • Title
  • Date
  • Random

چگونه اپلیکیشن موجود در پس زمینه را متوقف کنیم؟
اپلیکیشن هایی هستند که در پس زمینه گوشی شما در حال فعالیت هستند.
در پی این فعالیت باتری و پردازنده و حافظه رم گوشی شما را مصرف می کنند. این اپلیکیشن ها صرفا اپلیکیشن هایی نیستند که شما در حال استفاده از آنها هستید.
در بیشتر مواقع شما اصلا از فعالیت آن ها مطلع نیستید. بسیاری از این اپلیکیشن ها که در پس زمینه فعال هستند، سهم به سزایی در مصرف اینترنت گوشی شما دارند.
در گام نخست، باید این اپلیکیشن ها را شناسایی کنیم.
“Process Stats” در آموزش تعمیرات موبایل به شما این امکان را می دهد تا برنامه هایی را که همیشه در حال اجرا را شناسایی کنید.
برای استفاده از “Process Stats“ باید “Developer Option” را فعال کنید.
برای فعال کردن آن کافی است به مسیر Software <Settings > About > information بروید و روی “Build number” کلیک کنید تا پیام فعال شدن “Developer Option” را مشاهده کنید.
در این مرحله به این Settings>Developer Options>Process Stats آدرس بروید.

و لیست اپلیکیشن های درحال اجرا را می توانید در این بخش مشاهده کنید. با انتخاب هر اپلیکیشن می توانید از میزان مصرف حافظه رم آن با خبر شوید.
و برای مطلع شدن از مصرف باتری اپلیکیشن های در حال اجرا کافی است به این Settings>Battery آدرس بروید و میزان مصرف باتری هر اپلیکیشن را مشاهده کنید.
پس از انجام مراحل بالا اکنون می توانید تصمیم بگیرید که اجرای کدام اپلیکیشن را باید متوقف کنید.  حالا در این گام در آموزش تعمیرات گوشی موبایل، به نحوه توقف یا غیرفعال کردن اپلیکیشن های فعال در پس زمینه می پردازیم.
به این آدرس Settings>Apps بروید واردبخش “Apps Manager“ و با کلیک بر روی اپلیکیشن مورد نظر، “Disable” را انتخاب کنید و اجرای اپلیکیشن را متوقف کنید.
دو مورد بسیار مهم در این قسمت را باید رعایت کنید.
در ابتدا اپلیکیشن هایی را که در مورد عملکرد آن ها اطلاعی ندارید. به هیچ عنوان متوقف نکنید، چرا که ممکن است توقف آن ها موجب ایجاد اختلال در عملکرد گوشی شما شود.
مورد دوم که نباید فراموش کنید، این است که برخی از سرویس های گوگل باید همیشه فعال باشند، و فعالیت آنها حیاتی است.
برای مثال سرویس های Google Keyboard ، Google Play Store ، Google Search ، Contacts Synce و … نباید به هیچ عنوان متوقف شوند.